Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud tanulási tanácsokat...

Valaki tud tanulási tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Az van hogy most vagyok nyolcadikos és gimibe készülök és az anyám folyton kiabál velem hogy ha négyest hozok haza meg más rész mindig minden elvonja a figyelmemet minden és egyébként jó tanuló vagyok csak most még mindig nem zökkentem bele a suliba szóval ezért kéne tanulási tanács hogy hogy tudnám ezt a pár hónapot végig birni úgy hogy csak a tanulásra koncentrálok.

2014. szept. 30. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmi gond nincs veled, csak nagy pech, hogy pont a suliválasztás/felvételi előtti hajrá idején történik a szervezetedben némi hormonális változás. Egy darabig eltart, addig sajna a nehéz koncentrálóképesség marad. Annyival mindenképpen segíthetsz magadnak, hogy kis adagokra osztod a tanulnivalót,15-20 perces egységekre, a közti időben meg 5-10 perceket mozgással töltesz. Futsz egy kicsit akár a ház körül, akár csak a szobádban. Vagy bármi közepesen intenzív mozgást beiktatsz a tanulós szakaszok közé.

Ezen kívül - bár nem tudom, milyen kapcsolatod van anyukáddal -, a helyedben leülnék vele, és szép nyugodtan elmondanám neki, hogy igen, érzem a felelősségét a dolgaimnak, én is aggódom, hogy nem tudok kellően koncentrálni, de azzal nem segít, hogy még ő is veszekszik velem. Elmondhatod neki, mi esne jól, hogyan kezelje azt, ha 4-est viszel haza. (Embere válogatja, mit igényel a másiktól, hogyan reagáljon le egy olyan helyzetet, ami neki magának is kellemetlen.)

2014. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi csak az van hogy nem nagyon lehet vele beszélni mert mostanában mindenért ideges és nemértem miért meg ráadásul ha ezt mondanám neki akkor félre értené és veszekednénk
2014. szept. 30. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!