Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nevemen lévő tartozást, hogy...

Nevemen lévő tartozást, hogy tudom a valódi tartozó nevére "átirányítani"?

Figyelt kérdés

3-4 évvel ezelőtt én h_lye belementem egy olyan sztoriba, hogy nevemre a Telenortól vásároltam egy mobil internetsticket előfizetéssel, természetesen a barátnőm részére. Levelezési címszó alatt az ő neve és címe futott.

Nehéz kitalálnotok, de nem fizette és kaptam egy behajtói irodától levelet plusz egy csekket 120.000.-Ft-ról. Felhívtam őket, de az ő állításuk szerint csak meghatalmazni tudok valakit, hogy helyettem intézze ezt az egészet. Levelet már írtam/írtunk nekik, hogy nem én vagyok a tartozás valódi okozója, de ezek szerint nem hatotta meg őket.


Valaki hasonló cipőben járt már? Hogy tudom levenni a vállaimról ezt a felelősséget, hisz tényleg nem én vagyok a gyakorlati tartozás felelős.


2014. okt. 2. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

De igen, te vagy a felelos. A Telenor-t semmilyen modon nem fogja meghatni, hogy te KINEK vetted, mert TE vetted, te adtad a nevedet hozza.


Probalkozhatsz jogi uttal, de maximum a (gondolom mostanra mar csak volt) baratnodet perelheted, a Telenor teljesen jogosan koveteli rajtad a penzt. Nem, nem lehet 'atiranyitani', maximum o vallalhatna at (amit nyilvan nem fog, meg vegrehajtasi fazisban mar mindegy is). Ha lehetne, minden ados ezzel probalna takarozni meg kibujni az adossag alol...

2014. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a TE tartozásod.

Az, hogy kinek ajándékoztad oda, senkit nem érdekel.

Max. beszélhetsz a barátnőddel, hogy fizesse ki.

Remélem, legalább lemondtad az előfizetést, hogy ne legyen további tartozás belőle?

Amúgy pedig kérjél részletfizetést, ha egyben nem megy.

2014. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt még talán meg lehet csinálni, hogy a Telenorral tisztázod, hogy mennyi ebből a valós tartozás és mennyi a kamat, végrehajtói díj, stb. - és méltányossági alapon kérheted, hogy az utóbbit engedjék el, mivel te idáig nem tudtál róla.

De akkor a többit fizetned kell, mint a katonatiszt!


Viszont, ha már végrehajtónál van az ügy, akkor ez nem lesz egyszerű. Azok nem emberek, hanem robotok. Sem beszélni nem lehet velük, sem egyezkedni. Ott csak fizetni lehet, vagy perelni (nem neked... hanem annak, akire esetleg tévesen szálltak rá).

2014. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!