Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tremoló leszerelése lehetséges?

Juliusboldog kérdése:

Tremoló leszerelése lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolkozom egy Squier Bullet Stratcoaster gitár vásárlásán, és azon gondolkodom, hogy lehetséges-e a tremoló nélkül használni, mert nem úgy hallottam, hogy nem feltétlen hasznos az kezdőként + nehezebben tartja meg a gitár a hangolását. Szükséges hangszerészhez vinni vagy én is le tudom szedni? Bocs, ha amatőrnek tűnik, de nem igazán vagyok egy gitárszakértő.

2014. okt. 5. 21:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
És mit raksz a helyére, odaszögeled a húrokat?
2014. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha olvasni tudsz, akkor értelmezni miért nem? Írtam, hogy nem vagyok gitár szaki. De ha ennyire otthon vagy a témában, akkor tarthatsz nekem (meg másoknak, akik ezt nem tudják) egy gyorstalpalót tremoló ügyben. :D
2014. okt. 5. 21:49
 3/13 anonim válasza:

Ehhez nem kell szakinak lenni, elég ha nem vagy komplett dilettáns.

Nem, nem lehet leszerelni.

Fixálni lehet, mivel a Google a te barátod is, utána olvashatsz a segítségével, hogy hogyan.

2014. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
55%-ban hasznos válaszokat adsz, nem véletlenül. Egyébként ne skatulyázz be, mert előtte utánanéztem, de mivel nem találtam semmi használhatót (sőt, csak jobban elbizonytalanodtam), ezért gondoltam itt talán lesz olyan, aki segíteni tud (és külföldi fórumokat is olvastam). Egyébként nem azzal van gond, hogy nem tudsz értelmesen válaszolni, hanem, hogy egyből abban a proli tudálékos stílusodban letámadod a nem hozzáértőt és a gugliabarátod beidegződéseddel küldöd el melegebb éghajlatra, de talán neked sincs túl alapos ismereted a témát illetően, csak tudsz egy-két dolgot róla és ezért magasabb lóról írhatsz...
2014. okt. 5. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne háborodj már fel ennyire, két szót kellett volna beírni a Youtube keresőbe és tucatnyi videót találsz.


A varázsszavak: block tremolo.

Tényleg nehéz volt?

2014. okt. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bővebben: a tremolós híd egy egység, ha leszereled, egyrészt lesz ott egy bazinagy lyuk, másrészt kell helyette találni egy másik hidat, ami helyette használható. Mivel az ún. hardtail bridge más helyen van rögzítve, mint a tremolós. ez eleve bonyodalmat okoz.

A megoldás tehát nem az, hogy leszereled, hanem hogy blokkolod a mozgását. Egyrészt jóval egyszerűbb, másrészt nem jár visszafordíthatatlan változtatással.

2014. okt. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De ha már méltatlannak tartod, hogy rádpirítottak, elárulnád, hogy próbáltál előtte keresni?

hol nézted, milyen kulcsszavakkal?

Csak szeretném tudni, hogy miért nem megy olyan sok embernek ez a szerintem viszonylag könnyen megoldható feladat, mi hiányzok hozzá. Ezt most tényleg nem kötözködésből mondom, csak próbálom megérteni, hátha akkor legközelebb kevésbé bosszant az ilyesmi és türelmesebben tudok válaszolni.

2014. okt. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Áhh Aktív, én már nem pazarolok ennyi energiát hülyékre... :)
2014. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy miért háborodtam fel? Mert úgy írt egyből, mint, ha nekem tudnom kellett volna azt, hogy ez hogyan is működik, persze azt is, hogy egyáltalán lehet-e szerelni vagy sem (ha tudtam volna nem kérdezem). Mivel pedig semmi (mondom semmi) fogalmam nem volt arról, hogy lehet-e ezt egyáltalán megoldani (blokkolásról az életben nem hallottam), ezért kérdeztem itt. Ja és Aktív, te is úgy írtad, mint ha nekem törvényszerűen tudnom kellett volna arról, hogy blokkolni lehet... Én józan paraszt ésszel úgy kerestem rá, hogy: how to remove the tremolo/whammy bar. A blokkolás nagyon nem egyértelmű szerintem és egyébként is csak egy kérdés volt, feltevés és lazán lehetett volna normálisan válaszolni kioktatás helyett. Nem? A stíluson kellene kicsit csiszolni, mert én sem úgy állok egy olyan személyhez, aki nem ért valamihez, amiben én jó vagyok, hogy okoskodni kezdek és kioktatom. El lehet dönteni, hogy ki hogy áll hozzá (még akkor is, ha hót értelmetlennek tűnik a kérdés, bár szerintem nem tartozik az alapműveltséghez az, hogy az ember ezzel tisztában legyen). Az meg, hogy hülyézik is csak azt bizonyítja (amit az 55%-a is mutat), hogy nagyon értelmes, normális válaszokat idáig sem adott senkinek sem. :)
2014. okt. 17. 17:07
 10/13 anonim válasza:

Nem kell megmagyarázni miért vagy hülye.

Leírtuk sokan, hogy ahhoz nem kell gitárszakértőnek lenni, hogy lásd, hogy ha kiszereled a gitár egyik fő alkatrészét, akkor K#R\/ÁRA nem fog működni.

2014. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!