Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdeklődöm a filmekhez,...

Érdeklődöm a filmekhez, sorozatokhoz. Szeretnék színészkedni. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Félig magyar félig francia vagyok. Nagyon érdeklődöm a filmekhez és a színészkedéshez. Az amerikaiak színészkednek sokat. Nagyon szeretem a varázslós, különleges filmeket/sorozatokat (pl.: Éhezők Viadala, Merlin, Harry Potter stb.) Nagyon szerepelnék ilyen filmekben, színészkedni is akarok.


Szerintetek van esélyem a színészkedésre akkor is ha Magyar és Francia vagyok? Hogy fogjak hozzá? Mit kéne tennem?


2014. okt. 7. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék színészettel foglalkozni,bár egyes okok miatt halasztanom kell a megvalósítást.:)

Én elsősorban azt javaslom,hogy keress fel intézményt,ahol oktatják a színészetet.Onnan kikerülve megpróbálhatsz bekerülni egy társulatba.Még ha filmszínész is szeretnél lenni,akkor is el tudsz lesni néhány fortélyt a színészektől,és belekóstolhatsz kicsit ennek az egésznek a világába.

A példának hozott filmekből gondolom,hogy külföldön szeretnél szerencsét próbálni,ez esetben tanulj angol nyelvet.A kinti emberekkel való kommunikáció,a szöveg megtanulása miatt elengedhetetlen a magas fokú angoltudás.

Ha valamely okból nincs lehetőséged színitanodába járni,akkor is tehetsz a fejlődésedért lépéseket.


1.Fejleszd a memóriád.Először kisebb magyar szövegeket(verset,akár dalszöveget stb.) próbálj betanulni,idővel a fejlődésednek megfelelő ütemben mindig több szöveget próbálj megtanulni,aztán felmondani.Ha nehezíteni akarod,akkor angol szöveggel dolgozz.

2.Tanulmányozd az érzelmeket.Azt,hogy mi ül ki az ember arcára egyes érzelmek megtapasztalásakor,illetve milyen arcmimika társul egyes érzelmek kifejezéséhez.A hangot is érdemes megfigyelni,az is fontos kifejezőeszköz.

3.Figyeld meg a nagyokat.:) Keress olyan színészt,aki nem a kedvenced,de tudod,hogy minőségi munkát végez.Csak azért nem tanácsos kedvencet nézni,mert akkor félő,hogy nézői,rajongói szemmel figyeled meg,nem szakmaival.Vizsgáld meg milyen helyzetben milyen mimikát,testtartást,hanghordozást használ.

4.Gyakorolj a tükör előtt.Sokszor megesik,hogy bár azt hisszük,a helyén van,amit csinálunk,amikor meglátjuk a tükörképünket,csak akkor derül ki a valódi helyzet.:) A tükörben pontosan megfigyelheted a rezdüléseidet és ügyelhetsz arra,hogy egy-egy mozdulat vagy arckifejezés ne legyen se nevetségesen hangsúlyos,vagy észrevehetetlenül gyenge.Ha van a közeledben hasonló ambíciókkal rendelkező és hasonló szinten mozgó ember,akkor gyakoroljatok együtt,és legyetek őszinte kritikusai egymásnak.Esetleg beszéljétek meg a módszereiteket,osszátok meg a tudásotokat.

5.Legyél magaddal igazságos és őszinte.Ha valami rosszul megy,akkor légy kritikus,viszont,ha jó munkát végzel,ismerd el magadnak.Az is jó,ha keresel valakit,akiről tudod,hogy őszintén megmondja rólad a véleményét.


Második kérdésedre válaszolva:véleményem szerint mindenkinek van esélye mindenre,a kérdés az,hogy képes-e kitartani a céljai mellett és megdolgozni érte.Egyébként a félvérek izgalmas embereknek számítanak,jól mutat egy ember életrajzában,ha több különböző nemzetiségű felmenővel is rendelkezik.


Remélem tudtam segíteni,ha valami nem világos,nyugodtan keress meg.Sok sikert kívánok!

2014. okt. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Olyan jo az ilyen valaszokat olvasni:) eddig barkitol kerdeztem, barhol keresgettem mindig olyan valaszokat kaptam hogy semmi esely ra es hogy gondolkodjak valami mas szakman. En is igy vagyok vele mint te, nagyon nagy almom a szineszkedes. De mivel mar mindent elmondtak elottem annyit mondok hogy kitartast es sok sikert kivanok!:)
2017. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Jaj de jó ezt a sok pozitív választ olvasni! Sok erőt ad még nekem is!♡
2019. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!