Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen esélyekkel indulhat...

Milyen esélyekkel indulhat Németországba egy pályakezdő gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Ha jó alapokkal rendelkezel, de még nincs csak egy középszintű érettségid németből,1-2 Németországban töltött év alatt megedződök annyira, hogy megcsináljak egy felsőfokú nyelvvizsgát?. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire tartanak igényt külföldi diplomások alkalmazására. Mellesleg van egy középfokú angol nyelvvizsgám.

Válaszotokat előre is köszönöm ! :)


2014. okt. 12. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga senkit nem érdekel. Hiába van belőle felsőfok, ha nem tudsz jól kommunikálni. A jó nyelvtudás a leglényegesebb.
2014. okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Németországba mindenképp német nyelvtudással tudsz csak elhelyezkedni, pályakezdőként pedig még úgyse. Itthon menj el multihoz gyakornokoskodni, közben tanuld meg a nyelvet, utána szerencsét próbálhatsz. 2-3 év tapasztalattal, jó nyelvtudással reális esélyed lehet külföldön elhelyezkedni, friss diplomásként szinte nulla, kivéve ha van ismerősöd.


Nyelvvizsga pedig valóban, a kutyát sem érdekli.

2014. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már nem tudom hol, de olvastam, hogy külföldieket egyaránt keresnek mert kevés mérnökük van és be hívják máshonnan is. nem tudom mi igaz ebből... :)
2014. okt. 13. 16:13
 4/4 anonim válasza:

Lehet, hogy hiány van ott is, de itthon is és mivel egy pozícióra többen is jelentkeznek, ezért azt elismerheted, hogy nem sok esélyed van anélkül, ha nem teljesíted a minimum követelményeket, amiket leírtam.


Ugye nem gondoltad azt, hogy csak úgy odamész és egyből eléd tolnak egy jó kis munkaszerződést...Ugyanúgy pályázni kell és ki kell tűnnöd a többiek közül.

2014. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!