Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Helo, én nyolcadikos vagyok...

Helo, én nyolcadikos vagyok és pápán az acsády iskolába akarok menni továbtanulni. De nem tudom hogy asztalosnak, vagy autószerelőnek mennyek továbtanulni szerintetek melyik szakma jobb?

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 19:11
 1/8 supra01 ***** válasza:

Az, amelyiket jobban szeretnéd.

Az asztalos alkot, létrehoz valamit. Egy autószerelőnek erre kisebb az esélye, bár ő meg megjavítja és újraéleszti a "halott" járgányokat.

Az asztalosnak nagyon sok pénzre van szüksége, ha maszek akar lenni (műhely, drága gépek, szerszámok, teherautó stb.), de ez igaz az autószerelőre is valamilyen szinten.

Az asztalos fával dolgozik, viszonylag tiszta szakma, a műhelyben általában nem fázik. Az autószerelő olajos, piszkos, és sokszor télen hideg a műhely.

Persze mindkettőt lehet nagy gyárban is végezni, akkor az autószerelő egy soron van, és egy betanult dolgot csinál, viszonylag jobb fizetésért, mint egy gyárban dolgozó asztalos. Az asztalos szakma veszélyes is, ha nem vigyázol gyorsan baleseted lehet, ez az autószerelőnél nem fordul elő olyan könnyen.

Szóval sok-sok előnye és hátránya van mindkettőnek. A mai világban azt mondanám az autóipar szárnyalása miatt könnyebb dolgod lenne az autós szakmában, főleg ha még majd tovább is tanulsz.

De persze a fás szakmában is lehet szép eredményeket elérni!

2014. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és pápán melyik szakmával lehet jobban elhelyeszkedni , és melyik keres többet?
2014. okt. 24. 10:57
 3/8 supra01 ***** válasza:
Azt nem tudom, de Pápán van egy nagy asztalos cég, ami nagy munkákat csinál, szerintem ott tanulók is vannak. Menj el oda a szüleiddel és nézzetek szét, egészen biztosan megengedik, még akkor is, ha nincs tanulójuk.
2014. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó de én bal kezes vagyok szerinted azzal könnyű asztalosnak tanulni?
2014. okt. 25. 19:15
 5/8 supra01 ***** válasza:

Elvileg nem számít, hogy balkezes vagy. Egy-két esetben van egy kis hátrányod, de egy kis gyakorlással ez legyőzhető.

Szóval ez ne befolyásoljon a döntésben!

Neked egyébként melyik tetszene jobban?

2014. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Melyek azok a hátrányok? Nekem az asztalos jobban tetszik.
2014. okt. 25. 21:40
 7/8 supra01 ***** válasza:
Az egyes szerszámok és gépek inkább jobbkezeseknek van kialakítva pl. gyalupad, egyes kézi gyalu, egyengető gyalugép. De ezek sem biztos, hogy neked gondot okoznának, csak kicsit gyakorolni kell majd. De az én osztályomban is voltak balkezesek, és hamar meg tudták szokni, szóval ez nem gond!
2014. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó köszi és te is asztalosnak tanulsz tovább?
2014. okt. 26. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!