Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pszichés betegséggel lehet...

Pszichés betegséggel lehet valaki megváltozott munkaképességű?

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Tesom depresszios lett,es erös nyugtatot kellett szednie(Xanax,Zyprexa).5ev utan50%ra leszazalekoltak,mert mar a gyogyszert elete vegeig szednie kell,es nem vegezhet bizonyos munkakat-pl.nem vezethet.
2014. okt. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én születésem óta a Paruresis nevű betegségben szenvedek.

Magyar neve,szégyenlős hólyag szindróma.


Nem tudok idegen helyen wczni.Sőt itthon sem,ha stresszhelyzet van,ha tudom,hogy mennem kell valahová,vagy mások is vannak a közelben.


Túlzottan szorongok.Minden,ami másnak alapvető,nekem nem.Én egy egyszerű helyzetben is csak azt látom,hogy hogyan fogok wczni legközelebb.

A gimit és a fősulit is kínkeservesen jártam ki.

Minden napos stressz,rettegés.És feladtam,már nem bírom tovább,nem bírok tovább napi 10-12 órában wczés nélkül és folyadék nélkül meglenni.

Emiatt egyáltalán nem mozdulok ki már vagy 3 éve.

Rövidebb időkre tudok csak.

teljesen esélytelen,hogy egy 8-12 órás műszakot idegen helyen legyek.


Néztem netes munkákat,de mindegyik nagyon keveset fizet.havi 50ezreket,amiből megélni képtelenség.

És nem tudom mi lesz,ha a szüleim meghalnak.

Teljesen esélytelen vagyok önálló életre.


Van esély,hogy ilyen jellegű betegségre leszázalékolnak?

2014. okt. 23. 07:23
 3/5 A kérdező kommentje:

Mióta élek,azóta van ez.

Már óvodás koromban is.Mióta közösségbe kerültem.

Ott sem tudtam.

Nagyon sokáig nem is mertem beszélni erről senkinek,és nem is tudtam,hogy ez egy betegség.

Egyszerűen vállaltam a napi stressz,szorongás,fájdalmakat.

26 éves vagyok,és egyre rosszabb lett,ahogy nőttem.

Teljesen esélytelen,hogy ez a szorongás valaha változni fog.


Igazából azt sem tudom,hogy a mentális betegségek közé sorolható-e.

Nem vagyok bolond,vagy ilyesmi.

Amúgy kitűnő tanuló voltam.De olyan szinten szorongós alkat vagyok,hogy ez egész szervezetemre ennyire kihat.


Már sokszor gondoltam az öngyilkosságra is.

2014. okt. 23. 07:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Öngyilkossag nem megoldas-gondolj bele mekkora fajdalmat okoznal vele a szüleidnek.Menj el egy pszichologushoz-a tesom az Sztk-ba jar,es mondd el neki,amit itt leirtal-ö szakember,segiteni fog.Sajnalom,a tesom is sokat idegeskedett,hanyt,hasmenese Volt,kenyszerkepzetei,nem tudott aludni,enni sem-de elment a dokihoz,es most miota gyogyszert szed tünetmentes.Rokkant nyugdijat kap,es mellette 4oraban tud dolgozni.
2014. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4 órás melókat én is találtam,de azok nagyon keveset fizetnek.

Az semmire nem elég sajnos.


Azon is gondolkodtam,hogy elkezdek tanulni vmi mást is.

Biológus végzettségem lesz.De azzal nem igazán lehet távmunkában dolgozni.


Mióta itthon vagyok,nem kell mennem sehová sokkal nyugodtabb vagyok,amíg minden nap bejártam teljes stressz volt az egész életem.

Már nem is bírnám,és nem is akarom rongálni a szervezetemet.


És még egyszer nem is akarok olyan fájdalmakat átélni,mikor 1,5 literre megtelik a hólyagod és nem tudod kiüríteni,és még tudod,hogy órákig nem érsz haza...

2014. okt. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!