Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Barátnőm (én is nő vagyok)...

Barátnőm (én is nő vagyok) tartozik nekem 10000 forinttal. Nagy szükségem lenne arra a pénzre, ugyanakkor tudom, hogy ők is rosszul állnak anyagilag. Hogy kérjem vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja oda kellett volna adnia, de mindig közbe jött neki valami. Ezt én meg is értem, de most a sulikezdés előtt én is be akarnék vásárolni a gyerekeimnek, amihez a nála lévő pénz is fontos lenne. Mit mondjak, vagy hogyan beszéljek vele, ha nem akarom, hogy összevesszünk? És ha megint haladékot akar (amellett, hogy tudja mi a helyzet nálunk), akkor mit válaszoljak?

Köszi mindenkinek!


2008. aug. 12. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már két hónapja haladékot kér, akkor most legyél nagyon határozott. Mondd meg neki, hogy te azért nem fogsz mástól kölcsön kérni, mert ő ilyen rosszul áll - az iskolakezdés kiadásaiba pedig betervezted ezt az összeget. Mondhatod azt is (mert lehet, hogy így is van), hogy az arra félretett pénzből adtál neki.

Nagyon nehéz helyzet, de ha emiatt ő megsértődik, akkor ne magadat okold.

Ha most is engedsz, akkor szerintem arról a pénzről le is mondhatsz. :(

2008. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, mondd el neki, hogy te sem állsz valami fényesen anyagilag, és ha tudja,adja vissza a pénzt. Vagy kérj kölcsön te is tőle egy ezrest, és ha vissza akarja kérni, mondod neki, hogy úgyis tartozott ő is neked, úgyhogy egálba vagytok.:-)
2008. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, elnéztem egy nullával. szóval kérj kölcsön egy tízest.:-)
2008. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha elmúltatok18, jelendst fel. D:
2009. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!