Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vannak mostanában egyre...

Miért vannak mostanában egyre több rémálmaim?

Figyelt kérdés

Egész kiskorom óta nem álmodtam semmi igazán "rosszat", voltak ugyan kellemetlen álmaim évente 1-2 alkalommal de elég enyhék. Ha volt is rosszabb, mire felébredtem nem emlékeztem rá. De jó álmaim se voltak nagyon. Mostanában egyre többet álmodok, főleg rémálomból, és kifejezetten bizarr dolgokat. Még a jónak induló álmok is rövidesen horrorba fordulnak.


Két példa, előre is bocsánat a hosszúságért:

Valami épületben voltam, elmentem az italautomatához hogy veszek üdítőt. Az elsőben nem volt olyan amilyet akartam, így a másikból akartam venni de közben meggondoltam magam, mert nagyon drága volt. Elmentem wc-re. Ahogy bementem vaksötét lett és nem találtam a villanyt, hiába tapogatóztam. Elintéztem a dolgom, közben valahogy odakerült a táskám meg a gördeszkám. A villany még mindig nem volt meg de lett némi fény, mögöttem meg valami ablakban egy sötét erdő, és éreztem hogy jönnek valami szörnyű dolgok. De mindeközben letolt bugyival ücsörögtem a wc-n... gyorsan megtöröltem, stb, felugrottam, fogtam a cuccom és kirohantam. A folyosón találkoztam egy fiatal nővel/lánnyal és egy (vagy két?) gyerekkel, akkor már nem én voltam, hanem valaki meghatározatlan, és velük együtt menekültünk a sötét réten. Közben előkerült egy baseball labda, a gyerekkel dobálgattuk egy focipályán. Egyszer csak a gyerek voltam, aki fut a labda után és elkapja. De négy "lábon" futottam mint a farkasok, vagy inkább farkasemberek a Teen Wolf-ban, aztán hatalmasakat ugrottam, néha pörögtem, és elkaptam a labdát. Jó volt de végig volt valami sötétség érzése arról ahonnan menekültem. Meg volt valami olyasmi korábban hogy egyszer csak kettő lett a cuccaimból, az egyik "elátkozott" darab, ami alapján a sötét szörnyű akármik megtalálhatnak.

Aztán rájöttem hogy a falum szélén lévő focipályán vagyok, és nemsokára felébredtem.


A másik az volt, amikor valamit énekelt Timon az Oroszlánkirályból, angolul, de értettem. Röviden arról szólt, hogy a világban a szépnek tűnő dolgok valójában borzalmasak. Emlékszem az egyik jelenetre, még a szövegre is: "You think you have a Thor, but look this" és Timon lehúzott valami "maszk" féleséget Thor-ról (a Marvel hős), és egy sárga szemű, síma szürke bőrű szörny féleség került elő. Így visszagondolva inkább hülyén hangzik... Aztán az álom végén Timon öngyilkos lett, javasolva az emberiségnek hogy kövesse a példáját.


Hát elég érdekes párosítások szerintem. Ha valaki végig olvasta, köszönöm, és ha valaki választ is tud adni arra hogy honnan jönnek ilyen álmok mostanában, annak még inkább köszönöm!



2014. okt. 26. 23:33
 1/4 anonim válasza:
Nekem van olyan, h ha egész nap aggódom vmin, akár átvitt értelmmel megjelenik az álmomban. Illetve, ha egész éjjel bekapcsolva hagyom a TVt, akk is szoktam hülyeségeket álmodni. Barátnőmnek volt ilyen időszaka, tőle vki rögtön a szobában lévő tükröket kérdezte, mert ha az ggyal szemben tükör van, feng shui szerint is rossz. A szobában nem volt tükör, de a fal másik oldalán pont az ágy mögött volt egy, áthelyezték az ágyát és nem volt több rémálom. Lehet, h bármi más zaklat, de ezek a dolgok ugrottak be most :) hátha..
2014. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tükör az nincs a szobában :|
2014. okt. 27. 15:01
 3/4 anonim válasza:
Probald mashova tenni az ágyad..
2014. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2014. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!