Kpop zenekarok?

Figyelt kérdés
Sziasztok^^..nemrég lettem kpopper és sajnos nem rendelkezem nagy angol tudással nah jó semennyivel xd és azt szeretném megkérdezni hogy honnan tudom hogy hogy kell ejteni a bandát és a tagokat?:D normális választ ha lehet ^^

2014. okt. 30. 19:31
 1/2 anonim válasza:

Szerintem például nézz sok videót... Mondjuk a TV-s műsorokban való fellépésekkor szokták mondani a nevüket, vagy igazából próbáld úgy kiejteni őket ahogy neked tetszik :)

Én sok videót néztem... rengeteget :D aztán valahogy majd maguktól is jönnek :)

Sok sikert :)

Vagy ha vannak kiemelt bandáid,akiket sokat hallgatsz vagy csak szeretnéd megtudni a nevüket, írd le válaszba és majd leírjuk neked ;)

2014. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lényegében egyetértek az elsővel, sok videot kell nézni:D

Azért itt van néhány kiindulási pont:

ahogy írják - ahogy ejtik

j - dzs

y - j

ae - e

eo - o

eu - u

ch - cs


most igy ennyi jutott eszembe, de azért ez is csak egy leegyszerűsített változat, ahhoz hogy pontosan ki tudd ejteni ezeket a betűket ismerni kell a hangult:)


Még azt megemlítem, hogy vannak betük amiket egy "jellel" írnak és így átírásnál is kétféle képpen találhatóak meg. Ilyen a g/k (ㄱ), p/b (ㅂ), t/d (ㄷ), r/l (ㄹ)

tehát pl.: 홍기 - Hongki vagy Honggi (FTisland), 기광 Kikwang vagy Gikwang (BEAST)

ezeknek a kiejtése a betű elhelyezkedésétől függ leginkább


Az még talán segíthet, hogy nem minden nálunk használatos betű található meg a hangulban, mint a Z, F, V ilyenkor vagy angol kiejtéssel mondják mint V (BTS) esetében akinek a nevét vi (defuraezígyxdd) nek mondjuk, vagypedig másképp írják hangullal erre pèlda Zelo (B.A.P) 젤로 akinek a nevét így CS-vel ejtik Koreában azaz Cselo ( ennek ellenére sokan pl én is Z-vel ejtik, azt is megérti bármelyik kpop rajongó:D)


remélem segítettem és nemzavartalak össze nagyon>.< ha valami érthetetlen szólj, így 2 után lehet hogy érthetetlenūl írtamxd És nekem is nyugodtan írhatsz ha van valmi kérdésed:)

2014. nov. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!