Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Balatoni most novemberi...

Kiss Tamás Dávid kérdése:

Balatoni most novemberi pellet választással vagyok bajban? .

Figyelt kérdés
Már három féle halybut-os pelletem van itthon 12mm-es epres,15mm-es mézes és natur ízesítetlen 16mm-es, a 12mm-es epres pellet hajszálelőkén horog melett volt kagylós techno pufival kiemelve, mézes timár mix etetővel. Ez 16-18 fokos vízben csodásn működött is, de mivel most a Balaton 11°os így már nem kell neki az epres 12mm-es a mèzes 15ös meg már nagy ilyenkor, azt kérdezném akinek van tapasztalata, hogy hány mm-es és milyen pelletet vegyek,nekem eddig a halybut bevált, minden segítségért hálás vagyok!!??

2014. nov. 1. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Hello.A nyáron volt szerencsém a Balatonon horgászni és 1 hétre mentünk.A túra első 2 napján 27fok volt és olyan 19 a víz.Ilyenkor ment a hal kb 150-200m-re és fogtunk 7 9.40 13.60 és egy 15.20-ast is.A csali édes pellet illetve egy félbevágott 20mm-es epres bojli.Aztán este jött a vihar és lehűlt a levegő 18fokra a víz 16ra.Ekkor váltottunk csalit felkerült két szem édes pellet a másik botra 2szem epres.A pellet 18mm-es.A bojlira egy kapás sem volt míg az édes pelletel 4 halat fogtunk a legnagyobb 18.15kg!!Most ősszel is kipróbálnám ez az édes pelletet és ha szeretnéd írj privátot és küldök neked kis tasakban 5 db-ot.Ha bejön adok el belőle.
2014. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,az igazság az hogy hidegebb vizekben nem nagyon eszi az édeset, nehezen találja meg, én sima carp zoom-os halibut pellettel horgászok,epres illetve mézessel. Az epres 12mm a mézes 15mm-es ez kíváló volt 16°-os vízhőmérsékletig. De így hogy éjjel 3-4° van a Balaton pedig 10°-os így sajnos az édes cucc nem jön be, illetve max 12-es pellet amit ilyenkor felvesz.. Szinte minden este(éjjel kinnt vagyok) és az eddigi tapasztalatom ez, a kérdésem az lenne hogy szerintetek ilyen vìzhőnél milyen márkájú és hány mm-es pellet amivel elő csalogathatom a pontyokat illetőleg a lényeg hogy milyen ízesítésű legyen??
2014. nov. 3. 09:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld az ha 70-100 méterre be tudsz horgászni,hogy vegyél vagy főzz kukoricát vagy valamilyen magmixet illetve valamilyen kilós kukorica csíra vagy halibut pelletet összekevered és minden nap beetetsz.5-10kg szerintem igy elég egy-két botra ilyen távolságra.Két pellettet vennék a helyedbe.15mm-es még ilyenkor nem nagy nyugodtan felteheted.Az egyik pellet Haldorádó oldódó fluo pellet 16mm-es mentholos ánizs.Ez tuti bejön.Rakhatsz fel kettőt is.A másik haldorádó carp bombon black squid 14mm.Ha rá szánsz egy kis pénzt és megveszed ezt a kettőt és etetsz biztosra veszem hogy fogsz fogni.Elég régóta benne vagyok a bojlizásba úgy hogy van fogalmam róla hogy mi kell a pontynak.Turbózd fel valamilyen hidegvízi dippel is.Vagy ha nem akarsz sokat költeni akkor javaslom a Haldorádó tuning pellet nagy ponty 12mm (1150ft) illetve a Haldorádó bevonatos bojli ferment x ízben 990ft. Írj hogy mit vettél végül :)
2014. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!