Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi továbbtanulás nyelv...

Külföldi továbbtanulás nyelv szakon?

Figyelt kérdés

Tolmács szeretnék lenni, ezért mindenképp nyelv szakon szeretnék továbbtanulni. Angolul és németül jól beszélek, ezért gondolkoztam, hogy talán külföldön kellene nyelv szakra menni. Érdekelnének a külföldi továbbtanulási tapasztalataitok elsősorban nyelv szakokon?

Melyik lenne hasznosabb egy külföldi vagy egy magyar egyetemen végzett nyelv szakos diploma? Mennyire lenne nehéz? Tapasztalatokat várok, főként nyelv szakosoktól, vagy bárkitől, aki külföldön tanul és megosztaná tapasztalatait velem.

Előre is köszönöm :)



2014. nov. 4. 17:35
 1/1 anonim válasza:

A külföldi diploma mindenképp hasznosabb, a hazait nem mindenhol ismerik el külföldön.

Ahhoz, hogy tolmácsnak tanulhass külföldön, felsőfokú nyelvtudásra van szükséged. Megvan?

Én Németországban élek, itt is szeretnék egyetemre menni (szintén tolmács), de csak 2 év múlva, addigra tudom németből elérni a felső fokot.

Jelenleg az csak angolt beszélem felsőfokon.

(A választott nyelv az angol mellé az orosz lenne, addigra azt is felhozom az elvárt szintre)


A hazai érettségit elismerik, csak minden egyetemre van felvételi németből, meg gondolom, a választott tárgyakból is.

2014. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!