Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége?

Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Ha útkereszteződésbe érve én balra nagy ívben akarok és szemből jön valaki ő is balra nagy ívben akar és egyenrangú az út .

2014. nov. 21. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Senkinek. Az útvonalatok nem keresztezi egymást. Elmentek egymás mellett.
2014. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A szőke nőnek.
2014. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az ilyen esetekre szokták azt mondani, hogy udvarisság elve, tehát annak van elsőbbsége, akinek megadják. De mint írták: egyszerre is kanyarodhattok, a legtöbb helyen megoldható, hogy elférjetek egymás mellett és ne keresztezzétek egymás útját, mint a KRESZ-könyves rajzokon.
2014. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3.: ha nincs hely, akkor is egyszerre mehetnek a régi kanyarodási szabály szerint.

Azaz a képzeletbeli középpont megkerülésével. Behajtanak egyszerre a kereszteződésbe, majd egymás mögé kanyarodnak.

2014. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Attól "egyenrangú" az út, hogy nincs elsőbbsége

egyiknek sem

2014. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: remélem nincs jogsid! Ez a kérdezőnek is szól!
2014. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs jogsim azért kérdeztem mert biciglivel mentem tegnap este és baromira nem tudtam kinek van elsőbbsége mivel összeütközhetünk és ezen a nyomorék interneten két óra alatt se találtam rá példát pedig három kresz teszt oldalt is végignéztem , külön bicigliseknek szólót is és ott se volt ilyen példa hát mondom nem hiszem el és ki kellett írnom ide mert ilyen nincs hogy ez ne legyen definiálva.


Egyébként meg nem kell mindjárt rinyálni hogy biciglis meg nincs kressze mert a sok hülye autós se tudja mit kell csinálni .


Ahogy jöttem a városba szintén egyenrangú kereszteződés sárgára becsíkozva jövök át előtte egyértelműen megálltam mert jobbról jött egy kocsi erre ő is megállt és elkezdett mutogatni hogy menjek , szóval én meg az ilyennek nem adnék jogsit ,bal kéz szabályról még nem hallottam ezzel egyébként jól kibszik a keróssal mivel nekem sokkal nehezebb és lassabb elindulni ergo magával is kbszott mert ő is később indulhatott na erről csak ennyit.

2014. nov. 22. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!