Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Már megvan a jogsim de nem...

Már megvan a jogsim de nem tudom kinek van itt elsőbbsége? Tudom elég gáz de olyan furcsa nekem . Szerintem jobbkéz szabály bár nem tudom. A nem ide való kommenteket nem várom hiszen én eléggé átrágtam a könyvet és nagyon sokat gyakoroltam mindig.

Figyelt kérdés

Azt sem értem hogy nekem ha egyenesen szeretnék menni akkor miért van elsőbbségadás kötelező felrajzolva?


[link]



2014. okt. 31. 17:33
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Tehát te arról az útszakaszról ahol a kép készült egyenesen, a vasúti átjárón mennél át?

Az elsőbbségadás kötelező az csak a balra kanyarodó sávra van felfestve. Ha egyenesen mész, akkor elsőbbséged van a jobbról és a balról érkezőkkel szemben, mert mindkét irányból érkezőknek táblája van, és elsőbbséged van a szemből balra (előtted) kanyarodóval szemben is a kanyarodási szabályok miatt.

2014. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokszor van ilyen eset, mindig kell figyelni, ha a másik úton van elsőbbségadási tábla, neked pedig nincs, akkor elsőbséged van.
2014. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nincs semmi alsóbbrendű útvonal tábla kirakva? Nem látom sehol kitéve, hiába nézem a kameraképeket.
2014. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Eger :D


"Szerintem jobbkéz szabály bár nem tudom."


Akkor számold össze hány elsőbbségadás kötelező táblát és felfestést látsz a kereszteződésben. És mennyi szokott lenni jobbkezes utcáknál?


Ha a képen is látható Vécseyvölcs utcán érkezel akkor neked nincs háromszög felrajzolva, ott nyilak voltak, csak lekoptak.

Egyenesen haladva csak a vonatnak kell elsőbbséget adnod, mert mindkét irányból érkezőknek ott az elsőbbségadás kötelező tábla, neked csak balra kanyarodás esetén kell elsőbbséget adnod a szemből egyenesen érkezőknek.

2014. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a lekopott elsőbbségadás-kötelező felfestés vicces, de mivel tábla nincs, ezért ez csak valami régi maradványnak tűnik, egyébként meg igen, a fotó a védett úton készült, a becsatlakozó utaknak van elsőbbségadás-kötelező táblájuk. Szóval ez a jobbkéz-szabály ötlet honnan jött?
2014. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ez egy kritikus pont, mert már nem ez az első ilyen kérdés itt erről a helyről.


Kérdező, remélhetőleg gyorsan ki fog alakulni benned észrevétlenül az út tudatlan "lefotografálása", s az adatok feldolgozása.

Elmentél egy tábla mellett. Ott található, ahol a belső sáv elkezdődik. A tábla tisztán mutatja, hogy a belsőből csak balra szabad kanyarodni. A külsőből lehet menni egyenesen vagy jobbra.


*****

A hely egyébként vicces a google fotói alapján. A Zoltay István utca a vasúti átjárótól távolodó irányban egyirányú. Viszont van egy macisajt a tilos iránynak.

Néztem, hogy talán bringás miatt, de itt nincs megengedve az ellenirányú közlekedés.

A sajt alatt rá van szerelve turistajelzéses tábla, ami nem megengedett.

És a fénysorompó a semmibe néz. Olyan, mintha elcsavarták volna.

2014. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah, a Zoltay egyirányú, csak a tábla előtt ott van a pizzéria parkolójának be/kijárata.. :D
2014. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, az sem felel meg semmiféle szabálynak. Nem vettem észre ezen a torz fotón.
2014. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hát, az sem felel meg semmiféle szabálynak"

miért?

2014. nov. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Balra kanyarodó sávban gyakran festik fel az elsőbbségadás szimbólumot, mivel ugye az egyenesen haladóknak elsőbbsége van. De ez felfestés nélkül, alapból is így van, még akkor is, ha külön kanyarodósáv sincs. Szóval ez inkább csak egy extra felhívás.


A keresztutcán meg mindkét irányból van elsőbbségadás tábla, szóval a helyzet egyértelmű.

2014. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!