Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek ha a...

Nektek mi a véleményetek ha a Római katolikus papok házasodhatnának?

Figyelt kérdés
Én nagyon várom már ere
2014. nov. 23. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a papok házasodhatnak majd, helyesen fogsz tudni írni?

Tőlem azt csinálnak a katolikusok, amit akarnak. De mivel arra szólítasz fel, hogy addig ne válaszoljunk ere (sic!), amíg nem házasodhatnak (ezt írod!), így egyelőre nem is válaszolok.

2014. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Normálisan tettem ki a kérdést csak kiváncsi vagyok az emberek véleményére
2014. nov. 23. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából hidegen hagy. Szerintem aki házasodni akar, és pap is lenne, az egyszerűen keressen másik vallást.
2014. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem normálisan írtad ki. Mindegy, ha nem tudsz magyarul, hát nem tudsz. Az meg, hogy te mire vársz, senkit nem érdekel.

A válaszom az, hogy hidegen hagy. Tökéletesen.

2014. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki a Bibliából arra megy ki a játék, hogy nem a test számít, hanem a lélek. Ez alapján lehet érvelni a nemi élet ellen. A Biblián kívüli világot tekintve, a házasság megengedése valószínűleg csökkentené az egyházon belüli nemi bűncselekményeket.


Érdekesség, hogy tervezik a nőknek megengedni, hogy papok legyenek, amelyet egyébként nem tudom eddig mi alapján tiltottak.


Ha nők is lehetnek majd papok és házasodni is lehet papoknak, akkor előfordulhat, hogy két pap házasságot köt.

2014. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4 es Érthetöen írtam ki a választ ! Persze nem az én akartom teljesül . Én véleményekre várok
2014. nov. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!