Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a baj ezzel az életvitellel?

Mi a baj ezzel az életvitellel?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és amikor csak tehetem az összes szabadidőmben különféle pc-s játékokkal játszom. (Ritkábban netezek, de ott is a fent levő flash-es játékokkal játszom.) Tavaly kaptam karácsonyra egy szuperjó okostelefont és amikor a suliban szünet van, vagy ha várakozok valamire, akkor a telefonomon is csak a rá letöltött játékokkal játszok. Ezen kívül kikapcsolódásképp tv-t nézek. Már elsős korom óta szinte mindig valamilyen elektronikus játékkal foglalom le magam, ha megtehetem. (Régebben Nintendo, PlayStation, mostanság számítógép, xbox, okostelefon.) A tanulással sosem volt gond, mindent megjegyzek, amit elmondanak. Egyébként meg olvastam egy indexes cikkben, hogy a számítógépes játékok pozitívan stimulálják és fejlesztik az agyat. De mégis mondják a szüleim, a keresztszüleim, a nagynéném és a barátaim, hogy ez hosszú távon nem lesz jó. Ezt hogy értik? Mégis miért lenne ez baj, ha pozitívan hat az agyra?

2014. nov. 23. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha túlzásba viszed, károsítja az agyad. Jobb esetben fejfájást okoz. Rosszabb esetben gyógyíthatatlan betegség lesz az eredménye. És felkészülhetsz a szemüvegre is.
2014. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként púpos is leszel a sok ücsörgéstől. Általános suliban kéne megtanulnod tanulni, mert középiskolában már nem lesz elég az hogy figyelsz az órán és már meg is jegyezted ami kell a dogákhoz. Hát még egyetemen ha menni fogsz. Egyébként lustává is tesz ha ennyire hozzászoksz ehhez az élethez. Barátaid nincsenek? Később csak magányos leszel ha folyton játszol és nem tanulod meg a kommunikációs normákat /tapasztalat/
2014. nov. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek igaza van. Raadasul meg csajod sem lesz, amit kesobb nagyon fogsz banni. Es konnyen fuggove is valhatsz ezektol a dolgoktol. Tonkreteheted az eleted. Az egy dolog, h pozitivan stimulalja az agyat, de az agy nem minden. Jobb, ha a valodi vilagban elsz, mintsem a cyber-vilagban, hidd el.
2014. nov. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2014. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Regen en is igy eltem de hidd el megbanod majd hogy azalatt az ido alatt nem fociztal vagy nem a haverjaiddal logtal + a csajoknak se a kocka legenyek az idealok ;)

Mint mellekesben meg mindig kockulok en is nem azt mondom hogy teljesen lealltam de elkezdem mellete focizni es gitarozni es mostanra mar ugy nagyon hatterbe szorult a kocka enem

2014. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Annyi negatív komment volt, írok valami pozitívat is.


Én kb 7 évesen kaptam az első pc-met ami akkoriban igen csak nagy dolog volt mert 1990-ről beszélünk, onnantól kezdve eléggé ráfüggtem a pc-s játékokra. Volt időszak amikor UT-ban klánoztam és egész éjszakákat végigjátszottam, reggel meg suliba mentem.


Szakközép iskola környékén már a pc játékok mellett ment a csajozás, bulizás is.


Most 30 felett már alig ülök le havonta 1-2 órát játszani, egyszerűen simán ki lehet nőni a dolgot.

Normális munkám, párkapcsolatom van.


Szóval nem biztos, hogy annyira kongatni kell a vészharangot a fiatalok elég jelentős része így él ennyi idősen, legalábbis ahogy a rokonságomban látom.

2014. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!