Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha néhány hónap közmunka után...

Ha néhány hónap közmunka után tanfolyamra küld a munkaügyi központ, tényleg igaz, hogy fizetnem kell, ha abbahagyom a tanfolyamot? Állásinterjúkra lehet azért menni közben?

Figyelt kérdés

2013. nov. 25. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Először is a közmunka kötelező de tovább küldeni tanulni nem azt neked kell kijárni.


A munkaügyi központ okj-s tanfolyamokat fizet helyetted. Én is voltam én jártam ki magamnak.


Ha saját elhatározásból abbahagyod a tanfolyamot akkor ki kell fizetni. Egyetlen dologgal úszhatod meg az pedig orvosi igazolás.


Az okj-s olyan, mint egy közép iskola.

Minden oktatási nap meg kell jelenned, teljesíteni kell a modulzáró vizsgákat csak úgy mehetsz vizsgázni. Van egy bizonyos óraszám, amennyit hiányozhatsz de csak orvosi igazolással.


Lehet pótvizsgázni de ha mindent szépen teljesítesz, együtt működsz a munkaügyi központtal és megbuksz akkor nem kell vissza fizetned mert el kell menned a pótvizsgára.


Közben járhatsz állás interjúra. De én azt tanácsolom tedd le a sulit ha már nem neked kell fizetni mert ezzel csak nyerhetsz. Ha találsz közben valami jó munkát akkor el kell, hogy engedjenek tanulni vagy vállalod a sok százezer forint visszafizetését a nagy semmiért mert bizid nem lesz. Egyébként ha folytatni akarod a sulit akkor nem nagyon fognak felvenni olyan helyre, ahonnan nem akarnak elengedni.

2013. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha felvesznek valahova, akkor már nem leszek munkanélküli, tehát nem kezdhetnék el egy olyan tanfolyamra, ami a munkaügyi központhoz tartozik. De ha már elkezdtem munkanélküliként, be lehet fejezni úgy, hogy van munkám?
2013. nov. 26. 01:57
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Más vonatkozik azokra a tanfolyamokra amiket a munkaügyi szervez és te jelentkezel rá, és más azokra amik az új közmunkaprogramon belül indulnak (egy ideig közmunka, utána tanfolyam)
2013. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sándor G ***** válasza:
53%

Más a közmunka idő alatt inditott tanfolyam,/ezt is a munkaügy tám.ja/ és más a csak külön végzett tanfolyam, amikor pl. Bejársz az iskolába, pl. Hetente 5xr, és közben keresetpótló támogatást kapsz.

A tanfolyamra járnod kell, 1-napnál többet nem hiányozhatsz, ugyanis ha látják h.logsz, felbontja a munkaügyi,kp. és/vagy a képző intézmény a szerződést veled, /hiányzás okán/,és vissza kell fizetned, a tanfolyam idejére eső összeget, +megvonják a járandóságodat is.

Az viszont megengedett, hogy a tanfolyam után, vagy közben,pl du. Avagy hétvégén otthon fusizol, esetleg elmész valami alkami munkára, kis pénzkiegészítést szerezni.

Elmehetsz +cégekhez, vállalkozókhoz, és ha igényt tartanak rád, a tanfolyam +vizsgák után, kb.2hónap, jelentkezel munkára, akárhol.

Senkit nem érdekel, senkit nem zavar, de a munkaügynek jelezni kell, nehogy továbbra is a közmunka pr.darálóba kerülj vissza.

2013. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sándor G ***** válasza:
24%

A tanfolyamokat, képzéseket munkanélkülieknek, +közmunkásoknak, is indítják, nyilvánvaló, amig tart a képzés, nem mehetsz el dolgozni, hivatalosan sehová.

Ha pályakezdő voltál az elején +akkor sem.

Végig kell csinálni a tanfolyamot, és kész.

nem nagy ügy.

én már 3xvoltam, 6év alatt.

2013. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


..Más vonatkozik azokra a

tanfolyamokra amiket a munkaügyi

szervez és te jelentkezel rá, és más

azokra amik az új

közmunkaprogramon belül indulnak

(egy ideig közmunka, utána

tanfolyam)''


Engem most az utóbbi érdekelne, tehát amire nem én jelentkezem, hanem a közmunkaprogramon belül van. Erre milyen szabályok vonatkoznak?

2013. nov. 27. 00:03
 7/8 Fekete Rover válasza:
41%
Szia! Ha időközben elkezdted a tanfolyamot -téli program- akkor már nagyjából tudod, hogy mit tehetsz. 8-14 óráig tarttanfolyam, nem hiányozhatsz csak orvosi igazolással. A tanfolyam árát vissza kell fizetned, (183 eFt alap kompetencia, vagy ami a szerződésben van)ha önhibádból hagyod abba. Állást vállalhatsz, de a munkaszerződésben rögzített időnek a tanfolyam végénél jóval távolabbi időpontnak kell lennie! Erre konkrétan a munkaügyi központodban kérdezz rá! Állásinterjút délutánra szervezd, mert nem számít igazoltnak. Most ez a munkahelyed, ha aláírtad a szerződést!
2013. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
12%
Nem igaz! Ha jó nyálaspista (s@ggnyaló) vagy és nyalizol és puncsolsz ott ahol kell, akkor bármit-de bármit megtehetsz! Húúú, miket tudnék.......
2014. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!