Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elvégzem az egyetemet és...

Ha elvégzem az egyetemet és pszichológus válik belőlem, van rá mód, hogy utána pszichiáterré képezzenek?

Figyelt kérdés
Nem találtam sehol választ a kérdésemre. Az a helyzet, hogy nem tehetem meg hogy 31 éves koromig tanuljak, és úgy gondoltam, hogy pszichológusként való elhelyezkedésem után, esetleg továbbtanulhatnék levelezőn, és pszichiáter válhatna belőlem. Ez hogyan tudna így működni? Köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 24. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A pszichológust bölcsész karon képzik, a pszichiátert orvosin. Két teljesen különböző egyetem, nem folytatása egyik a másiknak.

2014. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégzed az orvosit IS, akkor nincs akadálya. :)
2014. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írják, ehhez sajnos már késő, orvosira kellett volna menned, nem bölcsészkarra. Viszont elvégezhetsz tovább képzéseket, pl. klinikai szakpszichológus lehet belőled, vagy pszichoterapeuta is, ha elvégzel egy plusz képzést (pl. Vikote Pszichoterapeuta-képzés) és leszakvizsgázol.
2014. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Természetesen simán válhatsz később pszichiáterré is, ha jelentkezel az általános orvosira, és felvesznek :)

Egyébként kifogtál egy olyan szakmát, amiben egész életedben tanulni fogsz. Jól gondold át, neked való-e.

2014. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:

Aki orvosira iratkozik az gondolom én valamiféle gyógyító szeretne lenni miután valamely irányban szakosodik.

Aki a bölcsészetre megy az gondolom nem kimondottan arról ábrándozik hogy sebész szikét fog forgatni. A két pályaválasztás között mély árok húzódik és sokakat megtéveszt az hogy a pszichiáter és a pszichológus látszatra hasonló munkát végez. A pszichiáter,a neurológus,az ideggyógyász a konkrét szervet,szerveket vizsgálja,míg a pszichológus az ő általuk diagnosztizált hibás tüneteket,válaszreakciókat kezeli. Közelebb áll a munkája egy teológuséhoz mert míg az előbbiek a test az azt alkotó szervek oldaláról közelíti meg az embert az utóbbiak a lélek felől igyekszik megközelíteni és ugyan olyan értékes a munkája és nehezebb,összetettebb.

2014. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te nagyon el vagy tájolva. Eleve ha pszichológus akarsz lenni, az is legalább 7-8 év ha klinikai szakpszichológusról beszélünk, a pszichoterapeuta több, kb 10 év. Pszichoterapeuta lehet pszichológus és pszichiáter is, még ezt nevezhetjük kicsit egyfajta átmenetnek akár. Olyat meg, hogy egy orvos levelezőn tanuljon, még az életben nem hallottam :D Orvosoknál indítanak egyáltalán levelezős képzést?
2014. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szép és jó gondolat, hogy pszichológus diploma után orvosi, majd szakorvosi végzettséget is szeretnél szerezni.

Sajnos Magyarországon túl merev a rendszer ahhoz, hogy ezt megkönnyítse, annak ellenére, hogy pszichológusként rengeteg mindent tanultál már ami megkönnyítené az orvosi képzésedet.

A világ azonban nagy, nem csak magyar egyetemekben lehet gondolkodni, Svédországban például ingyenes a felsőoktatás, rugalmasabb a rendszer és orvoshiány van. De más kontinensben is érdemes gondolkodni. Nézz körül!

2014. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy dolog jutott eszembe!


A legmagasabb végzettséget nem a szakorvosi posztgrad jelenti, hanem a PhD!


Annak semmi akadálya, hogy pszichológus MA után pszichiátriai doktorátust szerezz valamelyik orvosegyetem Doktori Iskolájában. A Doktori Iskola levelezőn is működőképes, csak úgy sokkal nehezebb.

2014. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat :)).
2014. dec. 4. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!