Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbízási szerződéssel dolgozo...

Megbízási szerződéssel dolgozom 2 és fél éve, A munkadóm rám terheli a szociális adót ami jelenleg 27 %, megteheti?

Figyelt kérdés
A béremből levonja a 10%,16 %,3+7 % -ot is, mintha rendes munkaviszonyom lenne, plusz a 27 % és 1,5 % -ot, amit neki kellene fizetnie, Sajnos a szerződésembe is belefoglalta. Jogosan járt el szerintetek? Azt is Én fizetem amit neki kellene mint munkaadónak!

#megbízási szerződés #szerződés..)
2014. nov. 27. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarul szinte, hacsak nem milliós összeg a béred, akkor szinte a 27+16+10+16+3+7=79% adóbefizetés nyomán szinte nem marad semmi a béredből?


Ezt biztos nem teheti meg...de gyanus nekem, hogy ennyit sehogy nem is vonhat le...

2014. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Butítsuk le a kérdést. Miben állapodtatok meg? Nettó vagy bruttó fizetésben. Mennyi a maradék, s az megfelel-e az elvártnak?

Nem matekozok, főleg pontos szabályismeret nélkül.

De ha abban állapodtunk meg, hogy kézhez kapok 100 Ft-ot, s az az enyém, vagy kézhez kapok 300-at, amiből a végén marad 100 Ft, az bevétel szempontjából ugyanaz.

2014. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!