Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szociális fóbiásként van...

Szociális fóbiásként van esély arra, hogy egyszer önálló legyek? Van jövője egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

A betegségem korlátozza a munkavállalási lehetőségeket.

Vannak itt felnőtt szociális fóbiások,akik nem tudják elhagyni az otthonukat hosszabb időre?


2014. nov. 6. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is szociális fóbiás vagyok valamelyest. Zavarba, feszült vagyok az emberek előtt, de ha már régebb óta ismerem, akkor már nem.

Hogy nem tudod elhagyni az otthonodat hosszabb időre?

2014. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem általános szociális fóbiám van.


Nem félek az emberektől.


A betegség neve,szégyenlős hólyag szindróma.

Nem tudok idegen helyen wczni,vagy stresszhelyzetben.


Ha tudom,hogy fél napra el kell hagynom az otthonomatmár a nap elején szorongok,félek,hogy wczni kell,és nem iszok semmit,emiatt gyakran szédülök.


Amíg suliba jártam,ez elment,nagy szenvedések árán.

De már beléfáradtam,és a szervezetem nem bírja.


Nem tudnék egy idegen helyen dolgozni,mert egész idő alatt az járna a fejemben hogy fogok wczni.Hogy fogom kibírni.

Fog e fájni,ha igen mennyire?

Mi történik ha szétrepedek?

Halálfélelem,stb.


26 éves vagyok és soha nem dolgoztam emiatt.2-3 éve itthon ülök és nem tudom mihez kezdjek.

2014. nov. 6. 21:28
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt olvastam,hogy ezt is a szociális fóbiák közé sorolják.


Magával az emberekkel nincs bajom,kommunikálni tudok velük,nem is látja senki rajtam,hogy mi a bajom.


Ez inkább szorongásos pszichés zavar,ami egész gyerekkorom óta jelen van.

És egyre rosszabb lett.

Itthon sem tudok,ha idegen jönnek hozzánk,vagy feszült a helyzet,valaki ordibál,veszekedik,vagy elég ha csak az ajtó előtt mászkál.

2014. nov. 6. 21:31
 4/14 A kérdező kommentje:

Így gyakorlatilag semmi esélyem olyan munkát találni,amiből meg lehet élni.

Elvégezhetek akármilyen egyetemet,felesleges.

2014. nov. 6. 21:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Hogy éreznéd magad egy más mentalitású országban, például a szomszéd Ausztriában? Ezt azért kérdezem, mert nekem néha pszichés köhögésem szokott lenni akkor amikor túlságosan rosszul nevelt embert látok. Nem részletezem, kissé hosszú lenne. Mivel a határhoz közel lakom, ilyenkor ki szoktam menni Ausztriába, ahol megtörténik a csoda, mert egyszerre elmúlik a pszichés köhögésem. Köhögés esetén idehaza nem tudok beszélni az emberekkel a köhögéstől, odakinn meg szemrebbenés nélkül beszélgetek bárkivel, pedig nem beszélek túl jól németül. Idehaza a tanyavilágban is úgy érzem mint Ausztriában.

Szerintem próbálkozz meg te is egy másik országban, hátha nyoma se lesz a szociális fóbiának. Egy próbát megér, nekem maximálisan bevált.

2014. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyon rossz lehet. Voltál pszichiáternél ezzel a problémával?
2014. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez nem földrajzi kérdés.


Lehetnék akár Kuala Lumpurban is egy szállodai szobában,ahol tudom,hogy egyedül vagyok és senki nem jöhet be oda.

Főleg nem egy idegen.

De egy repülőgép mosdójában nem tudnék wczni,ahol még több 100as utas arra vár,hogy sorra kerüljön.


Így működik ez.


Ez kb akkora probléma,mintha tudatosan kellene figyelned arra,hogy levegőt vegyél.

Pedig az ember 99,999%ának ez ösztönös dolog.

Eszébe sem jut ilyesmi,én így,ezzel születtem,mióta az eszemet tudom.

2014. nov. 6. 21:58
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem,még nem voltam.


Olvastam már külföldi oldalakon sok ilyen esetről,nem használtak semmit a kezelések.

Ez egy állandó szorongás.

Ami szerintem egyrészt genetikai adottság is.

Egyesek gyerekkori traumát is sejtenek a háttérben,de nem emlékszem ilyesmire.

Mióta élek ez van,ez az állapot.Az óvodában sem értették,hogy miért van ez.


Igazából nem is beszéltem erről senkinek.

Úgy éltem,mintha normális lennék.

Meg nem is tudtam sokáig,hogy ez egy betegség.


Nem kellemes,valóban.

Nem is tudom melyik a rosszabb,a minden napi szorongás,hogy vajon melyik nap lesz az,amikor nagy fájni fog.És elindulsz úgy,hogy tudod,hpogy 10-12 óráig még nem fogsz tudni wczni,de már 2-3 óra után kell.


Vagy a fájdalom,amikor már 1-1,5 liter folyadék van a hólyagodban,és nem tudod mit csinálj,vagy haza fogsz e tudni menni lábon,mert még a lépkedés is annyira fáj.

Szerencsére ilyen állapot 2-3nál többször nem volt,de nem kívánom senkinek azt a fájdalmat.

azt hittem meghalok,annyira fájt.


Nem hiszem,hogy képes lennék még 20 évet így élni...

2014. nov. 6. 22:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Próbálj meg pszichológushoz elmenni. Neked lehet segíteni tudnak.

Szüleid se tudnak a problémádról?

2014. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Javaslom ami nekem is csodát tett, José Silva Agykontroll című könyvét kezd el olvasni. Nem szükséges végigolvasni. De könyv nélkül is azt mondom, képzeletben lásd magad egészségesnek, lásd magad előtt azt hogy megoldasz egy azelőtt problémás folyamatot. Ha ellazulva többször elvégzed képzeletben ezeket, sugározni fogsz az örömtől amikor a valóságban is úgy fog lezajlani ahogy elképzelted. Ez viszont beválik!!!!

Jelenleg azt képzeled el, hogy problémás lesz a vécézés ha elmész hazulról. Agyad teljesíti is parancsodat, amit elképzeltél. Ezért ne a problémás folyamatot képzeld el, hanem azt hogy problémamentesen megoldod. Türelem kell hozzá, ellazultság, de megéri.

2014. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!