Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek abban az esetben...

Mit tehetek abban az esetben ha frissen vásároltam kb 1 hete az autót (használt 18 éves) friss műszakival, de most az autó biztosan nem menne át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Problémám a következő. Vettem egy autót osztrák, külföldről behozott. Kereskedő csak közvetített így minden papír az én nevemen van. A hirdetésben kifogástalan állapotban hirdette. Minden papírt ő intézett,és a műszaki vizsgát is. Tegnap elvittem szerelőhöz átnézetni, és ő közölte velem, hogy ez az autó nem menne át a műszaki vizsgán. 1 hét alatt nem tudnám szétrohasztani az alvázat tönkretenni a féket és szétkoptatni a vezérlést, így gyanítom hogy ez már ilyen volt. Van esélyem megtévesztésre hivatkozva kártérítést kérni? Vagy buktam az egészet. KPM-es vizsgát tett az autó amit azt mondták sokkal szigorúbb mint az átlag, de ezek szerint mégsem... Ha megbíztam volna benne lehet hogy a műszaki problémák miatt 2 éven belül (köv műszaki) nagyban elhaláloztam volna.


Futott már bele valaki hasonlóba? Ha Igen hogy tudta ezt kezelni?


Előre is köszönöm!



2014. nov. 28. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el egy másik szerelőhöz is, nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak szerelőket illetően. A legkisebb hibánál is azt, mondja, a torka véres.
2014. nov. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Autót nem veszünk úgy, hogy bemondásra lehisszük a müszik állapotot.


2. Mindenképpen vidd el másik szerelöhöz is, mert lehet, hoyg ez akar átverni.


3. Kártérítést semmi esetben sem kaphatsz, mert a vétel elött nem nézetted meg, tehát elfogadtad, hogy olyan, amilyen.

2014. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a felvilágosítást! Műszaki állapotára ránéztem. Motor, funkciók rendben voltak, stb. stb. amennyire lehetett, alá is néztem, alányúltam. De a popszegeccsel (popszegecs feje síkba köszörülve.... az mit fog??) rögzíttet lemezt és a cunderes hegesztést nem láttam. Nagyon csúnya és igénytelen javítás volt, már ha lehet ez javításnak nevezni (természetesen eladási esztétikai javítás volt). A bajom az, hogy nem tudom lehet-e az ilyeneket javítani. Illetve javítás után átmegy-e 2 év múlva a műszaki vizsgán (tfh.: meg van rendesen csinálva). Mert azt mondta a szerelő hogy hiába van javítva nem fog átmenni....

2014. nov. 28. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Balek módon vettél egy autót. A kereskedőknek igen jó kapcsolataik szoktak lenni műszakíztatás terén. Szabadulj meg tőle gyorsan, amíg nem buksz rajta sokat. Csak találsz egy még nálad is hülyébbet, akire rá tudnád sózni.
2014. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!