Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Újraindult Magyarországon az...

Újraindult Magyarországon az AAA Autó kereskedés. Mi a véleményetek, tapasztalatotok, érdemes Tőlük autót venni, milyenek az áraik, mennyire korrektek, megbízhatóak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 07:55
 1/3 anonim válasza:

Nos, én kb. 2 hete voltam kint náluk, megpróbálom az indulataimat kicsit visszafogva elmesélni a történetemet majd a végén összefoglalni a tapasztalataimat.


Nagyon régóta keresgélek már autót, több kereskedésben is jártam már, aztán rátévedtem az AAA autó honlapjára. Nagyon megörültem, mert jó kis autókat találtam és úgy tűnt nagyon korrekt megbízható cég, ahogy hirdetik is magukat, minőségi használtautót árulnak kedvező áron.

Ki is néztem 5 db autót a honlapjukról és kimentem megnézni őket. A csalódás már az elején elkezdődött. Ugyan tudtam mit keresek, de gondoltam ha már ott téblábol 2-3 "eladó" talán odajönnek megkérdezni, hogy segíthetnek-e, de erre hiába vártam... Gondoltam jó nem is baj, inkább körülnézek és megkeresem azokat az autókat, amiket kinéztem. Szerencsére elég hamar meg is találtam az elsőt, de már nem volt eladó.... hmmmm... érdekes gondoltam, akkor miért van kirakva még az eladók közé. Gondoltam akkor már megkérdezem az "eladót", aki az akcentusából ítélve szlovák vagy cseh lehetett, hogy most akkor mi a helyzet ezzel a kocsival, mondta, hogy már lefoglalták, de megnézi a rendszerbe és tájékoztat. (na ez az egész 1,5 órás ott létem alatt valahogy nem történt meg, szerintem be sem ment megnézni a rendszerbe). Közben tovább nézelődtem, hátha megtalálom a többi autót is. Végigjártam a telepet, de az 5-ből csak 1-et találtam meg. Akkor már úgy éreztem, rá kell kérdeznem az ott téblábóló "eladóktól", hogy hol is találom azokat az autókat amiket kinéztem előző nap a neten. Kiderült, hogy nincsenek már meg, eladták őket, erre én "akkor minek hirdetik őket"...... válasz nem volt. Jó rendben, még szerencse, hogy annyira nem kellett sokat utaznom hozzájuk, de mondjuk aki esetleg vidékről jönne fel annak szerintem elég nagy csalódást okoz.

Akkor gondoltam, hogy azt az 1db autót megnézném amit megtaláltam, kérdezgettem róla, kiderült, hogy sok minden nem stimmel vele (szervizelés, futott km, nem leellenőrizhető stb.) megint egy csalódás.

Na jó akkor nézzünk tovább....Mentem a következő kocsihoz, elég jónak tűnt első ránézésre.... de csak első ránézésre. Több helyen rohadt és ugyan úgy nem stimmeltek vele dolgok és az ára.... hát azt inkább hagyjuk..... mondom magamban ha ennyi baj van vele, talán nem kellene piaci ár felett árulni.

Okés, tovább mentem, találtam még egy autót. Végre úgy tűnt rendben van vele minden, nagy nehezen az "eladó" is hajlandó volt velünk szóba állni, és megmutatni az autót.

Az újabb csalódás sem váratott sokat magára, nem igazán volt túl jó állapotban az autó, lett volna rajta mit csinálni, és az ára itt is jóval magasabb volt mint a piaci ára. Arra gondoltunk, hogy mivel nem olyan vészes amit csinálni kellene rajta, hátha meg tudunk állapodni egy kicsit alacsonyabb árban, ami mind a két félnek megfelel. Nagy nehezen sikerült egy managerrel beszélni (szintén szlovák vagy cseh úriember volt), bementünk az irodába ahol ő és a főnöke is volt. A főnök nagyon udvarias volt, konkrétan szart a fejünkre. Ok nem gond, akkor ott a manager. Elmondtuk neki, hogy mennyi lenne az ajánlat, mondta, hogy szó sem lehet róla, maximum egy garnitúra gumi árát tudnak engedni. Mondtuk az okokat, hogy azért ez talán nem igazán reális, innentől kezdve vége is volt az egyeztetésnek, mert nem voltunk szívesen látottak a helyen. Az egyeztetés kb 2 percben ki is merült.


Összefoglalva: Egyáltalán nem ügyfélközpontúak, nem foglalkoznak az érdeklődővel csak akkor ha már nagyon a nyakukra jár az ember, hogy ugyan segítsenek már. Flegmák, bunkók, udvariatlanok és nagyon el vannak szállva maguktól, nagyon lenézőek (csak nem azért, mert mi magyarok vagyunk?). A kocsik kritikán aluli állapotba vannak, úgyhogy ennyit a minőségről, a beárazás pedig olyan, mintha kiváltság, megtiszteltetés lenne, hogy az ügyfél tőlük vehet autót.

A véleményem és a tapasztalatom egyszóval siralmas, botrányos, abszolút negatív. Nem érdemes tőlük autót venni, sőt messziről el kell kerülni őket. Az áraik nagyon magasak, kb 300-400 ezerrel többet raknak rá mint amennyiért máshol autót lehet venni. Nem korrektek és nem is megbízhatóak...

Nem utolsó sorban pedig úgy állnak hozzánk, mint valami tudatlan kis hülye magyarok, akik semmihez nem értenek, mert ők az atyaúristenek és a legokosabbak a használt autó piacon. Borzalmas!!!

Üzenem a sok tehetséges AAA managernek, hogy szálljanak le a magas lóról, kicsit tájékozódjanak a magyar használtautó piacról, vagy a vezetőség cserélje le őket normális magyar értékesítőkre, akik az ügyfélorientáltak, segítőkészek!


Üdvözlettel!

Egy nagyon csalódott hölgyvásárló, aki mindenkit le fog beszélni erről a kereskedésről

2014. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi az infót, érdekes amit írtál!

Azt sejtettem, hogy nem olcsók, de hogy így állnak a dolgokhoz, az elég gáz:( Ha már nem olcsók, legalább akkor kedvesek, segítőkészek lennének...

Na ide tuti nem megyek be!

2014. júl. 18. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Rájuk kéne uszítani a fogyasztóvédelmet, vagy legalábbis a panaszkönyvbe írni, azért ez tényleg nonszensz. Én meg kockáztatnám azt is, hogy valamelyik tévével beszélni, hátha lenne belőle műsor, aztán elgondolkoznának.
2016. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!