Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges megtanulni?

Lehetséges megtanulni?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni gitározni, de 0 ismerettel kéne kezdeni, mert semmit nem tudok szolfésból. Van valami youtube csatorna, vagy website.

2014. nov. 28. 19:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ne felejtsük el, hogy a legnagyobb gitárosok, akik tanfolyam vagy zeneiskola nélkül lettek azzá, akik, nagyságrendekkel tehetségesebbek voltak, mint az átlag. Ez ugyanúgy 1-2 példának számít...


Persze, elvileg lehetséges, hogy Kis Pista nekiáll youtube videókkal gyakorolni és ő lesz következő Guthrie Govan, csak nagyon kicsi a valószínűsége és félrevezetés azt mondani a kérdezőnek, hogy persze, csináld csak így, ne is foglalkozz elmélettel, tanárhoz ne járj, mert menni fog.


Ami meg azt illeti, ki mit tett le az asztalra: először is nagyjából én vagyok az egyetlen, akiről lehet tudni, mert a honlapomon fenn van egy csomó zene, amit csináltam (minimális kereséssel elérhető). Másodszor én sose állítottam magamról - sok mással ellentétben - hogy hű, de jó gitáros vagyok. Nem vagyok, nagyjából átlagos amatőr, vagy inkább az alatti, ami a technikai tudást illeti. Viszont van 20-25 saját számom fenn, különböző stílusokban, melyeket teljesen egyedül csináltam, minden szólamot saját magam játszva (kivéve dob, ami dobgép, mert dobolni nem tudok). Persze ez se nagy durranás, mások is csinálnak ilyet. Viszont ez egy másik szintje már a zenélésnek, mint menő metálbandák szólóinak lekoppintása...


Szóval lehet, hogy nem tudok sweep pickinget meg kétkezese tappinget, viszont valamennyire meg tudok hangszerelni egy számot, amihez azért nem elég a youtube-on szerzett tudás...

Még egyszer mondom: nem gondolom, hogy az átlagnál jobb lennék, sőt. Viszont van egy jóval szélesebb körű zenei rálátásom, köszönhetően annak, hogy annak idején tanultam négy évig hegedülni és ének-zenei suliba jártam.

Ez pedig olyan plusz, ami mindenképpen kell annak, aki jó zenész szeretne lenni, nem csak gyorskezű gitáros.

Ja, igen, persze ha kivételesen tehetséges, akkor nem. :)


És egyébként mi van a többi válaszolóval? Akikról csak annyit lehet tudni, hogy 60%, mert még nevük sincs? :)

Hányan vannak, akik felvállalják magukat és lehet tudni róluk, kicsodák és mit tettek le az asztalra?


Amit írtál, ugyanúgy rád is igaz, mert te se tettél semmit azért, hogy a mondanivalód hitelességét alátámaszd a saját példáddal. :)

2014. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!