Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SOS! Tudnátok nekem egy...

Love you XD kérdése:

SOS! Tudnátok nekem egy hexameter sort irni? Pls!

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Hét város vitatá, hogy övé bölcsője Homérnak:

Szmirna, Rodosz, Kolofon, Szalamisz, Kiosz, Argosz, Athéné.

2014. dec. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves Julianna egy rövid észrevétel. Van egy hiba a második sorban!

Az 'Argosz Athéné ' vagyis az 5. versláb nem daktilus a 6. pedig nem spondeus vagy trocheus hanem az 5. a trocheus a 6. pedig molosszus.

Ezért nem teljesíti a magyar hexaméter forma klasszikus szabályszerüségét Persze tudom hogy néhány idegen nyelv hangzástani szabálya szerint a 'th, ch és még néhány ehhez hasonló mássalhagzó kapcsolat egy rövid mássalhangzónak felel meg, ez elfogadott de én mėgis ellene vagyok mert magyar nyelven írjuk a hexamétereinket ezért a magyar nyelv szabályait kell követnünk! A magyar nyelvben pedig nem egynek hanem két önálló mássalhangzónak számítanak az említett példák ami egy előtte álló magánhangzóval már egy két morás hosszúszótagnak felel meg tehát az athéné szóban az 'ath' első versláb a hatmorás molosszus első kétmorás verslába ,ezért magánvéleményem szerint korrekcióra szorul.


Írtam én is egyet a kérdezőnek.


Kithara húrjai hangját, hordja a térben a szellő

Ó görög éjjek dallama, máig zeng tudatunkban


Jenei

2014. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!