Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autó eladással kapcsolatban a...

Mammer2 kérdése:

Autó eladással kapcsolatban a következő csapdába estem, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A következő csapdába ejtettem magam, az autóm eladásával:


30napos kölcsönadási szerződéssel adtam oda az autómat, hogy a 30 nap alatt kifizeti a vevő /papíron csak kölcsönvevő/ a teljes vételárat, elvitelkor kaptam tőle egy összeget, a 30 nap kifizetési határidő alatt is vettem át tőle egy összeget, de nem hogy a 30 nap alatt hanem már 70-80 napja nála van az autóm, és még mindig nem fizette ki a vételárat, mostanra pedig 20eft híján akarja odaadni a 2hónapos csúszás után a pénzt, nem vettem át tőle mert akkor kellett volna írnom vele adásvételi szerződést, mivel eddig még nem adtam. De amikor megmutattam neki a törzskönyvet, hogy az autó nem lízinges stb azt ellopta, a kocsi is nála van, a forgalmi is, mit tehetek ebben az esetben, hiszen az összeg a 30 napra szólt, szóbeli szerződés alapján, a továbbhasznált 40-50 napot hogyan tudnám kifizettetni vele, vagy az autót visszavenni hivatalos módon?


Gyalog járok azóta is esőben fagyban, ő meg vígan nevetve mondja hogy ha följelentem én is ráfaragok mert így adtam el az autómat, de szeretnék kártérítést fizettetni vele, vagy pedig visszakapni az autómat...

Nem leszek hálátlan annak aki érdemleges segítséget tud nyújtani!



#autó #eladás #autóvásárlás #kölcsönadás #gépjármű eladás #autó eladás kölcsönadási szerződéssel
2014. dec. 3. 19:38
 1/3 szántóvető ***** válasza:

papíron nem adtad el az autódat hanem csak kölcsönadtad.tehát tehetsz feljelentést olyan indokkal hogy nem kaptad vissza az autót a kölcsönvevőtől.a kocsid biztosan meglesz ill. visszakapod.(a törzskönyvvel kapcsolatban hazudhatod azt hogy a kocsiban felejtetted és ezért nincs nálad.)

ez az én véleményem de megkérdezhetsz egy ügyvédet is.

2014. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem szóló mondja. Annyi javítással, hogy még csak hazudnod sem kell a törzskönyvvel kapcsolatban. Megmutattad neki, ellopta. Kész.
2014. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jelezd majd, hogy mit sikerült intézned. Addig drukkolunk neked.
2014. dec. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!