Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy babetta 210-em meg...

Tamás2000112 kérdése:

Van egy babetta 210-em meg egy 207-em szét lehet hajtani nagyobb távon?

Figyelt kérdés
A barátom megkérdezte hogy nyáron lemegyünk a Balatonra. Én a 207-el a barátom pedig 210-el menne. Győrtől-Balatonig 90 km. Ha az átlagsebességünk 60km/h lenne a falukban pedig 40-km/h val mennénk nem lesz baja ha max gázzal megyünk vele Balatonig? Falukban lasabban! Okozhat valami kárt? kb 1:30 1:50 idő lenne az ut vagy alkalmas lenne a babetta? vagy nem okoz károkat a motorban?

#Babetta #okozás #motorhibákat #gázzal?
2014. dec. 8. 16:43
 1/8 anonim válasza:
Azt meséld már el nekem, hogy szegény egysebességes 207-el hogy fogsz te 60-al menni? Még a 210-nek sem való az a tempó! Minek akarjátok így hajtani? Ezek a gépek már megszolgálták a magukét, ráadásul a Jawa motorok tipikusan alacsony fordulatúak, ahogy a Babetta is! Normál (210-el) 40-45 km/h-s tempót simán bírná, amíg ki nem fogyna a benzin. Ezt a tempót biztosan nem köszönné meg.
2014. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok ugy megy anyival hogy kapott uj hengert, henger fejet a henger maxra fel van furva és a hengerfejből le van véve igazábol egy egyedi 60cm3 hengert raktam fel és kapott egy vadi uj láncfürész karburátort és az összes szimering fogaskerék vagyis minden ami a motoron belül van vadi uj
2014. dec. 8. 19:17
 3/8 anonim válasza:
Ezt mind értem, de attól még a végáttétel ugyanakkora marad! Tehát a motornak ugyan annyit kell forognia ahhoz, hogy elérje azt a sebességet. Persze megvalósítható ez is, de hidd el nekem hogy egy 207-es nem bírná ezt hosszútávon. Ha a belsejében a főtengelycsapágyakat és egyéb forgó alkatrészek gyáriak maradtak, akkor tuti hogy nem bírná a 60-as tempót. Gondolj csak bele, gyárilag pörög 40-nél maximum 3-4 ezer RPM-en, akkor a 60-nál lenne neki olyan 7000 RPM biztos. Ezt pedig a gyári alkatrészek nem viselnék el hosszútávon!
2014. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
És akkor arról már nem is beszélek, hogyha új/frissen fúrt henger-duó szett van benne, nem ártana neki egy bejáratás mondjuk úgy 1000 km-en át 1:33-as keverékkel, MEGKÍMÉLT használattal! Gyanítom, hogy nem te végezted ezeket a szereléseket rajta.
2014. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Afőtengely csapágyak is ujjak a motor be van járatva 5000-km van benne nem én szereltem csak besegítettem a munkában
2014. dec. 8. 19:33
 6/8 anonim válasza:
Végáttétel maradt ugyan az? Kb. ugyanakkora fordulatszám szükséges egy bizonyos sebességhez, mint előtte?
2014. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szerintem az is uj,de én annyira nem értek hozzájuk
2014. dec. 8. 19:51
 8/8 anonim válasza:
Hát tényleg nem. Nem az a lényeg hogy új vagy nem, hanem hogy nagyobb-e, vagy maradt a gyári méret! Mert ha maradt a gyári méret, akkor annak a motornak ugyan annyit kell forognia, hogy elérd a 60-at. Attól hogy felfúrattad 60 ccm-re, semmi nem változott, csak erősebb lett. És tapasztalatból mondom, hogy még a 210-es Babettával is komoly teljesítmény a 60-at elérni, (természetesen gyári 210-re gondolok) de az egysebességes 207-el mondhatni lehetetlen. Ez olyan, mintha bicikliznél. Tegyük fel egy évig jártál konditerembe és csak a lábadra gyúrtál, tök fasza erős lettél. Ez megfelel a motor felfuratásának. De hiába vagy erősebb, nem tudsz gyorsabban menni a bringával, mert nincs több fokozat a váltón és te már nem bírod gyorsabban tekerni. Ugyan ez van a motorral is. Hiába lett erősebb, ha gyári a végáttétel ugyan annyira kellene kipörgetni a 60-as sebességhez. Még ha tegyük fel hogy sikerülne is, a nyári melegben az a blokk körülbelül vörösen izzana, ha 90 kilométeren át így nyúznád. Ennél érthetőbben nem tudom leírni.
2014. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!