Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Valaki hasonló...

Mit tegyek? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Meguntam az életet (legalábbis ahogy a jelenlegi állapotban van). Filozófiai alkat vagyok, rengeteget gondolkodtam pl. az életen, míg értékét vesztette a szememben. Szinte semminek sem tudok örülni, aminek más igen. Elég antiszoc vagyok, nincs sok barátom. Amit egy egész nap suliban (elég jó hírű suli) tanulunk azt kb. 1 óra alatt meg lehetne tanulni otthon. Egyszerűen unom magam. Eddig csak anyám miatt tartottam magam, jobbat érdemelne, viszont már nem bírom ezt. Az utóbbi 3 napban itthon megbütyköltem a gázkonvektort, hogy szén-monoxidot állíthassak elő, viszont túl modern és nem tudom megoldani, hogy ne kapcsoljon ki. Gyógyszerezni nem akarok (nincs altatóm), emberhez méltóan akarok távozni, nem hányásban fetrengve.

2014. dec. 10. 11:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs, kihagytam: 17/F
2014. dec. 10. 11:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne tedd ezt! Mit èrezne anyud, ha holtan találna otthon? Gondolkodj mielőtt cselekszel! Nem vagy antiszoc csak aszociális, ezèrt kerülöd az emberek társaságát, mivel introvertált vagy, így komolyabban nèzhetsz szembe a dèmonjaiddal, mint ha lekötnè a figyelmedet az iskola vagy a baráti társaság. Mièrt akarnál meghalni? Önző lennèl inkább, minthogy emelt fővel elviseld az èlet adta fájdalmat ès nèha csodákat? Magadmögött tudnád a szeretteidet, hogy ne ítèljèk el a nèzeted? Kèpes lennèl hagyni, hogy miattad szenvedjenek, èrted aggódjanak, majd mikor meghalsz önmagukat hibáztassák, mert nem figyeltek az intő jelekre?

Ne hozz elhamarkodott döntèseket, csakmert egy depresszív pillanatodat nem tudod kezelni! A kiègès mèg nem ok az öngyilkosságra! Keress társaságot magadnak, járj el sportolni, nèzz be a nevelèsi tanácsadóba ès kèrj időpontot egy kompetens pszichológustól! Ne merd feladni az èletedet, mèg ha gondjaid vannak se! Mindenkinek vannak rosszabb szakaszai az èletèben, de meg kell tanulni megfelelően kezelni a problèmákat! 15/L

2014. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez nem depresszív pillanat, már pár éve forrong. Nem hiszem, hogy önzőségnek számítana, szerintem mindenkinek megvan a joga a saját élete fölött ítélkezni és ezt el kell fogadni másoknak. Nem hibáztatnák önmagukat, hagynék levelet (verset). És nem azért hagynám itt őket, mert elítélnék a nézetem, hanem mert nem tudok mit kezdeni magammal, nincs semmi ami felvillanyozna.
2014. dec. 10. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha unatkozol a suliban, keress nagyobb kihívást. Nem hiszem, hogy akkora zseni lennél, hogy minden tudás a birtokodban van vagy legalábbis egy pillanat alatt megszerezhetnéd - de ha mégis, akkor a tiéd a világ, újítsd meg és vezess minket :)


2. Vidd lejjeb az elvárásaid, tanuld meg értékelni az apró örömöket is. Ne mondd, hogy nem remek érzés egy feszülő hólyag kiürítése, beleharapni egy szelet száraz kenyérbe, ha már két napja nem ettél, vagy mondjuk dugni egyet.

2014. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ostoba vagy, ha azt hiszed, minden körülötted forog ès èrted lètezik! Unod az èletedet, mert nem leled semmiben sem az örömödet! Mond, akartál megszületni? Nem! Aki pedig megszült tèged az rendelkezik feletted! Hogy jelentheted ki, hogy jogod van megölni magad csakmert depressziós vagy?! Ez egy gyógyítható mentális betegsèg, nem pedig vègstádiumú rák áldozata vagy, hanem a saját hülyesègedè! Tèrj már èszhez, drága fiam, hol tartana a társadalom, ha minden tinèdzser feladná az èletèt, amint elveszti az èrdeklődèsèt?! Hisztizel, mert gyáva vagy változtatni az èleteden, így inkább lemondasz mindenről; a szèp pillanatokról, a szeretetről! Mi okod volt rá, hogy kiírd ezt a kèrdèst?! Kit akarsz meggyőzni róla, hogy csak azèrt vágysz a halálra, mert unatkozol?! Mit vársz, milyen válaszokat fogsz kapni?! Egyáltalán mit olvasnál szívesen a válaszadóktól? Hogy ledorgáljanak a gyerekes felfogásod miatt vagy provokáljanak, hogy meg tudd cáfolni őket, vitába szállhas velük?

Nem vagy te filozófikus lèlek, egyszerűen csak egy botor útkereső, aki ráunt mindenre ès most azon tanakodik, mivel tudná lefoglalni magát.

2014. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van benne igazság :)
2014. dec. 10. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is. Ne hozz elhamarkodott döntést, talán itt kapsz egy kis segítséget, hogyan lehetne jobb az életed.
2014. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!