Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német vagy franci nyelvet...

Német vagy franci nyelvet könnyebb tanulni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
hmmmm. Szerintem a franciát, habár egyik nyelvet sem beszélem túl jól.
2014. dec. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a francia, de mindkettő nehéz.
2014. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Német: Bonyolult a nyelvtan része, de viszont a szavakat egyszerű megtanulni, kimondani és leírni. Akcentus nem kell hozzá. :)


Francia: Fontos, hogy legyen hozzá akcentusod különben az egész nem ér semmit (legalábbis szerintem). A szavakat teljesen máshogy írják le, mint ahogy kimondják. Persze lehet mondani, hogy az angol is ilyen, de ez nem igaz, mert ahhoz nem kell olyan nagy akcentusérzék, mint a franciához. A francia nyelvtan (amit hallottam róla): kismillió igeidő, az igék 6 különböző alakja, és még egy csomó aprócska nyelvtani formaság, amit elhintettek a nyelvtanban, de muszáj betartani és alkalmazni minden esetben :)


Ha azt kérdezné valaki, hogy melyiket érdemesebb tanulni, akkor én a németet mondanám, mert azt azért többen használják. Meg bárhogy is nézem a német egyszerűbbnek tűnik, mint a francia.

2014. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, tanúsítom, a franciáknak rengeteg igeidejük van (olyan is van pl, amit csak írásban használnak). Ezért is mondtam, hogy az a nehezebb. A kiejtés még nem is olyan vészes (szerintem).
2014. dec. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!