Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Abszolút kezdő szintről...

Abszolút kezdő szintről melyik nyelvet könnyebb elsajátítani maximum 4-5 hónap alatt? Olasz gazdasági (idegenforgalmi) szakmai közép, vagy sima felsőfokú eszperanto?

Figyelt kérdés

Főiskolai diplomámhoz kell vagy egy szakmai középszintű nyelvvizsga, vagy egy sima felsőfokú. Szeptemberben kezdeném el, és január végén már kell a nyelvvizsga. :\

Elvileg van nyelvérzékem.


2014. aug. 20. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenne jobb egy angol felső? Angolt mindenhol oktatnak, olcsón és gyorsan tanulhatod.
2014. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Angolból már megvan a szakmai közepem, de kell egy másik nyelv is az említett feltételekkel.
2014. aug. 20. 15:14
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát akkor inkább olasz közép, de én lehetetlennek tartom a 4-5 hónapos időkeretet, csak akkor van esélyed, ha már csak szakdolgozatírásod van a főiskolán.
2014. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
4-5 hónap alatt szerintem nem reális. Ha ilyen egyszerű lenne, miért tanítanának 8 éven keresztül egy nyelvet a közoktatásban?
2014. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Statisztikailag a spanyolt ~420 óra alatt meglehet tanulni közel felsőszintűen ha az illető rendelkezik angol tudással. Ez napi 4 óra tanulással 105 nap, persze ez attól függ, mennyire akarod. Mivel lényegében egy évet takar ez a 420 óra.

Na mivel közös ősből származik az olasszal, ezért valószínűleg arra is ez vonatkozhat, mondjuk valamivel több.

Eszperantót pedig tudtommal már nem fogadnak el diplomához (bár az lehet, hogy csak középfokúra vonatkozik).

2014. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

"4-5 hónap alatt szerintem nem reális. Ha ilyen egyszerű lenne, miért tanítanának 8 éven keresztül egy nyelvet a közoktatásban?"


A közoktatás szarra se jó,max az alapokat adja. Én 8 évig tanultam németül és semmi papírom nincs róla,mert annyira szar tanárom volt. Tavaly nekiálltam angolt tanulni,mert kellett egy a diplomához és 4 hónap alatt sikerült úgy,hogy ebből 3 hónapot teljesen egyedül tanultam. Egy 2 hetes angol kezdő tanfolyamon voltam,semmi máson. Szóval meg lehet tanulni,de hozzá tartozik az igazsághoz,hogy én akkor már végeztem egyetemmel,szóval egyetem mellett gondolom több időre lett volna szükségem. De ez szakfüggő is,vagy hogy mennyi órája van az illetőnek.

Kérdésre visszatérve: biztos elfogadják az eszperantót? Azt hallottam,hogy nem nehéz nyelv,viszont nem is fogadják el minden egyetemen pont ezért. A spanyolt meg én is könnyebbnek hallottam,szóval az még egy elég jó opció. Mindenesetre nem lesz egyszerű,ezt már most mondom.

2014. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

4-5 hónap alatt egy középfok teljesen reális, ahogy azt előttem is írták a közoktatás egy vicc. Mire érettségizel minimum 1500 órán veszel részt, ennyi idő alatt 2 felsőfok is teljesen reális, ehhez képtest az emberek többségének még egy középfokúba is beletörik a bicskája.

Kismillió hibát lehetne felsorolni, de például az már rég köztudott, hogy szavakat bemagolni a legnagyobb hülyeség a világon, ehhez képest mivel kezdődik minden második nyelvóra? Szódolgozat.

2014. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Na, látom, nagyon otthon vannak a válaszolók, hogyan is néz ki egy nyelvóra az iskolában... ja, meg hogy szavakat tanulni hülyeség, és ez már régen kiderült. Okítsatok már ki erről egy diplomás nyelvtanárt, hadd tanuljon!
2014. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
De persze lehet, hogy mi vagyunk a hülyék, lehetne máshogy. Ez esetben, tessék, szabad az út: végezzétek el az egyetemet, és csináljátok jobban. Aztán mutassátok meg, hogy lehet 4-5 hónap alatt középfokú nyelvtudást átadni, vagy két felsőfokút érettségiig. Hadd tanuljunk mi tudatlanok.
2014. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8-9es:

Most komolyan nyelvtanár vagy és szerinted nem lehet 4-5 hónap alatt középfokra megtanulni egy nyelvet? Ezt te sem mondhatod komolyan. Én is megtanultam szinte tök egyedül,bár tudom,hogy hiába írom,úgyse fogod elhinni,mert azt meg tudom mutatni,hogy van egy nyelvvizsgám és mikor szereztem,de azt már nem,hogy mikor kezdtem,mivel egyedül kezdtem,így nehéz is ezt bizonyítani. Gondolom te is pontoztad le a válaszokat. Én nem mondom,hogy ne magoljuk a szavakat,de azért nem csak arról szól,ez tény. Én is sokat magoltam,de közben megpróbáltam hozzákötni is valamihez,vagy néha kifejezéseket és nem szavakat tanulni. Ha meg te nyelvtanárként azt mondod,hogy lehetetlen 4-5 hónap alatt,akkor nem is vagy jó nyelvtanár már megbocsáss. (Persze csak úgy lehet,ha minden nap foglalkozik vele az ember,mert heti 1 vagy 2 órában tényleg lehetetlen.)

2014. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!