Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most ezt vissza kell fizetni?

Most ezt vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

Anyukám egy hete elhunyt, de másfél hónappal felvett egy 500ezer Ft-os személyi kölcsönt az otp-nel amire biztosítást is kötöttünk!

Nem tudjuk ez hogy is van mert édesapám még él! De most nekünk a biztosítás miatt is vissza kell fizetni vagy azt eltörlik? Szegény csak egy részletet tudott befizetni csak közbe a szíve fel mondta a szolgálatot :-( Remélem értitek azt ahogy próbáltam normálisan elmagyaráznáni



2014. dec. 13. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a biztosítás csak balesetre érvényes.

Van más örökölhető vagyona? mert ha csak az adósság akkor nem vagy köteles az örökséget elfogadni és ebben az esetbe nem kel fizetni.

2014. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,van egy haza de az ugye az még az édesapámé!Amikor felvette a pénzt az Otp kérdezte tőle hogy akar e rá kötni biztosítást és hát így lett megkötve de nem tudjuk hogy ez Végülis mire terjed.ki!
2014. dec. 13. 17:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és a biztosítást úgy kötöttük hogy baleset vagy bármilyen halál esetre! De a biztosító nem akar fizetni mert csak 34 napja halt meg 90 nap után fizetne! De én úgy gondolom.hogy amint aláírta a szerződést az hatályba is lép! Senki homlokára nincs ráírva mikor hal meg!
2014. dec. 16. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ mi állt a szerződésbe.Ha külön nem volt feltüntetve,hogy 90 nap...akkor attól a perctől jár a biztosítási összeg.

A ház miatt én kifizetném az adósságot,ha jogos a követelésük.

2014. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem is akarjuk hogy a házra terheljék külön lapon nem volt feltüntetve, ez állt a szerződésbe idézem:

A kockázatviselés kezdete :2014 11 03 biztosításicsomag:B

Ebben a csomagban benne van a halál eset is!

2014. dec. 20. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!