Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség német szótanulásban,...

Segítség német szótanulásban, a prepozíciók gondot okoznak, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Fél éve tanulok németül, szinte egyedül, el tudok beszélgetni az emberekkel, de amint elkezdtem nézni a tévét,

a prepozíciók csapdájába estem.

A filmekben, mesékben rengeteg prepozíciót használnak,

vannak teljesen érthető logikus prepozíciók: aufstehen, aufgabe

ez szép és jó a szó alapjelentése megmarad. A fordítással sincs semmi baj.

De van sok szó ami teljesen más jelentést kap haupt( fő)

überhaupt ( egyáltalán ,tulajdonképpen) teljesen megváltozott a szó, vagy például griff( markolni), Angriff( támadni). Teljesen új szót kaptunk. Teljesen tanácstalan vagyok.



2014. dec. 15. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeknek a szavaknak nem lehet kikövetkeztetni a jelentését, egyszerűen meg kell tanulni őket. Más nyelvekben pl. angolban is egy csomó ilyen kifejezés van, ami 2 értelmes szóból áll össze, de együtt mást jelent.
2014. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vookie ***** válasza:
Csatlakozom az elsö válaszolóhoz. Ezt csak nagyobb szókinccsel fogod tudni kiküszöbölni. Például majd tudni fogod :), hogy a Griff a greifen alapszóból keletkezett , ugyanúgy mit az Angriff az angreifen-böl. Ezek ilyen nyelv-tapasztalat dolgok, idö kell nekik. Jó tanulást!
2014. dec. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat:)

Az a baj ez most el is vette egy kicsit a kedvem, mert ezek után nem tudom, hogy tanuljam a szavakat.

Mit gondoltok, ha vezetnék egy füzetet, amiben gyűjteném az alapszavakat, és jegyzetelném, hogyan változik meg a különböző prepozíciók hatására, ez jó ötlet lenne a tanulásra?

2014. dec. 16. 08:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz az ötlet -
2016. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!