Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy megy a gyakori kérdéseken...

Hogy megy a gyakori kérdéseken az üzenetek értékelésének kiértékelése?

Figyelt kérdés
Elsőre sokszor szoktam 51%-ot látni, ehhez 100 vagy annak többszöröse számú embernek kéne értékelni, ami nem reális.
2014. dec. 15. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is tettem már fel ehhez hasonló kérdést, valaki azt írta, hogy az értékelésekre kapott %-odtól függ, hogy mekkora súllyal számít be az értékelésed az átlagba (aminek egyébként szerintem semmi értelme).
2014. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ott van a lap alján a link (GYIK), meg még ezer kérdés, legalább ezer válasszal.
2014. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig ott bárhogy is keresem, nincs ezzel kapcsolatosan semmi.
2014. dec. 17. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ott én is néztem és nem részletezi a témát.
2014. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na mibe fogadjunk?


Copy&paste


"Mi az a toplista? Hogyan alakul?


A toplista az elmúlt 30 napban történtek alapján készült. Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra, amikor a 30 nappal ezelőtti dolgok kikerülnek, az előző napi dolgok pedig bele.

Egy kérdésért 3 pont jár.

Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.

A Változás oszlopban lévő ikonok az előző napi toplistás helyezéshez képest történt változást szimbolizálják. Ha az egérmutatót az ikon fölé mozgatod, többet megtudhatsz.

A negatív összpontszámú felhasználók nem látszanak a toplistán (a minél hátrébb kerülésre való törekvést nem tudjuk pártolni)."

2014. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

#5 szerintem nem érted a kérdést.

Arról van szó, hogy hogy lehet 51%-ban hasznos egy válasz 2-3 értékelés után, ha a zöld kéz 100%-ot, a kék 50%-ot, a piros 0%-ot ér, és ezeket átlagolják. Abból elvileg csak úgy jöhetne ki 51% átlag, ha nagyon sokan értékelnék a választ, ami legtöbbször kizárt mert csak néhány perce írták ki.

2014. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!