Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudom, furcsa kérdés, de...

Kérdezzfelel kérdése:

Tudom, furcsa kérdés, de mesélnétek nekem fegyverekről?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy írok egy blogot, amiben elég nagy szerepe lenne a fegyvereknek. Nem olyan szinten, hogy magáról a felépítéséről lenne szó, de azért néhány alapvető technikai dolgot, fajtát kéne tudnom ahhoz, hogy hitelesen leírhassam. Erről valaki tudna nekem mesélni?

2014. dec. 22. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kérdezz! Mire vagy kíváncsi?

Annyira összetett, sokrétű a téma, konkretizálj egy kicsit :) !

2014. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elsősorban a pisztolyok érdekelnének.

Hát ez így elég nehéz, ugyanis egyáltalán nem vagyok jártas ebben a témában. A működési elvekről nem nagyon szeretnék beszélni, mert attól az írás eleve szárazzá, talán tudományossá válna, ráadásul eleve nehéz lenne nekem és az olvasóknak megérteni. Mint említettem érdekelne pár fegyvertípus, a nevük és a rövid leírásuk, illetve az, hogy mi jellemző rájuk. Könnyű-e kezelni őket, mennyire lehet velük pontosan célozni(ha ez egyáltalán függ attól, hogy milyen a fegyver). A helyzet az, hogy lényegében minden használható információ érdekelne, de nem tudok ennél pontosabbat írni, mert nem szeretnék butaságot mondani. Remélem, hogy ettől függetlenül előrébb jutottunk :)

2014. dec. 22. 20:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem foglak kicikizni, ha butaságot írsz.

Melyik típusok érdekelnek.

Még mindig szűkíts egy kicsit.

Ha más nem, korszakot, országot írj.

2014. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ó, rendben, országot és korszakot tudok írni. A mostani fegyverek érdekelnék, és az USA-ban használtak. Nem tudom, említettem-e, hogy mondjuk a revolver is ezek közé tartozik. Ne haragudj, tényleg nagyon béna vagyok ebben!
2014. dec. 22. 21:17
 5/15 anonim ***** válasza:

Semmi baj.

Mikorra kell?

2014. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/results?q=fegyvervideo


https://www.youtube.com/results?search_query=csom%C3%A1n+j%C..


De amíg nem próbálsz lőni nem fog hiteles lenni a dolog nyomás a lőtér vagy airsoft játék,ha komoly a blog és van keret vegyél egy airsoft pisztolyt és otthon gyakorolgass vele.

2014. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Annyira nem komoly a blog, igazából főleg azért kell bele, mert gyakoriak (lesznek) az akció jelenetek, ahová kellene pár dolog, meg még az elején is, mikor a főszereplő tanulgatja a fegyverek működését.
2014. dec. 23. 15:11
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kertel magyarazatot, ugyhogy csak leirom en hogy csinalom, remelem segit...


Szombat koran reggel eloveszem a fekete muanyag taskat, ami kb laptop meretu, es felpattintom a ket zaro muanyagot. Felnyitom a tetejet es mosolyogva nezek a kicsikemre. Kiveszem a Taurus 1911 9mm-es pisztolyomat, es mielott barmit csinalok, megnezem, hogy nincs-e toltve. A kezifegyver tanfolyamon tanult elso szabaly, kezelj minden fegyvert mindig ugy, mintha toltve lenne. Igy elkerulod a baleseteket. Kioldom a tarat, majd hatrahuzom a szant es belenezek a csovebe, latom, hogy ures, vagyis a fegyver nincs toltve. A tar kivetele utan meg maradhat loszer a csoben, amit el lehet sutni, vagyis a tarkivetel nem jelenti hogy a fegyver toltetlen.

Miutan megbizonyosodtam, hogy ures, kezbe veszem, celozgatok vele, erzem a sulyat (tobb mint 1 kg), erzem a hideg vasat a kezemben, izgatottan visszateszem, es leszamolok a loszer dobozbol kb. 100-150 9mm-est. Elvezem a kis reztoltenyek csilingelo hangjat, ahogy osszernek, tettszik ahogy a reggeli napfeny megcsillan a golyo fenyes feluleten. Bepakolom a tobbi cuccost a csomagtartoba es elindulok a palyara. A szabaly az, hogy fegyvert/loszert a kocsi utastereben (olyan helyen ahol elerem) tilos tartani. Vagyis marad a csomagtarto. Tarolhatnam a fegyvert a kesztyutartoban, de csak idegesitene hogy zorog, es a loszert akkor is a csomagtartoban kene tarolnom (fegyvertol tavol) ugyh egyszerubb, ha megy minden hatra.


A loteren (a tanfolyamon tanult szabalyok ujra elojonnek) szem es fulvedo kotelezo. Toltott fegyverrel nem maszkalunk. Csakis a szant hatrahuzva, es a pisztoly csovet az eg fele tartva kozlekedhetunk, de nem az egesz loteren keresztul, hanem a kisasztaltol a loveszallasig. Ha pisilni kell, otthagyom a fegyvert (toltetlen allapotban = szan hatrahuzva, magazin kiveve) az asztalon es dolgom vegeztevel folytatom a kalandot. Ha paranoias vagyok, hogy meglopnak, a stukit a dobozaba visszazarva viszem magammal a wcre.


Minel nagyobb a loszer merete, annal nagyobbat rug (ut) a fegyver. A tevhittel ellentetben a rugas/utes nem befolyasolja a celzas pontossagat. Amikor a "ravaszt" (elsutobillentyu) meghuzod, nem megyek bele a mukodesi reszletbe, a lenyeg, hogy robbanas, golyo kirepul, celba talal es a fegyver ut, ergo megrantja a kezed. Vagyis amikor hatramozdul a kezed, a golyo mar reg elerte a celtablat. Nem szamit, hogy mekkorat ut. A hiba ott van, hogy nagyon sokan varjak elore a rugast, es a ravasz meghuzasakor mar berandul egy kicsit a kezuk es ezert elszurjak a talalatot. Ezert kell nagyon nyugodtnak lenni, mikor celzol, ratartod a pisztolyt a tablara, veszel nehany mely levegot es az egyik kifujas utan enyhe nyomast gyakorolsz az ujjaddal a ravaszra. Puff. Bele a kozepebe! ;) Kenyelmes de passzos ruhat veszek fel ilyenkor mindig, mert tobbszor elofordult, hogy a csobol kirepulo huvely (ami meg forro) beesett a polomba es egette a hatam/mellkasom. Olyan is volt, hogy a mellettem levo lovesztol hozzam csapodott a huvely, ra az arcomra. Nem halalos, csak kellemetlen es ezert hordunk szemvedot, mert egy forro fem a szemnek csapodva, mar okozhat gondokat.


Ahhoz, hogy valamirol hitelesen/elvezhetoen tudj irni, elengedhetetlen, hogy erts hozza valamelyest. Ne zarkozz el a fegyverek elol ha roluk akarsz irni. Nagyon sok jo oldal van, szep szines kepes magyarazatokkal, hogy hogyan mukodnek a fegyverek, szavak amik hasznalatosak (kakas, szan, csapszeg, huvely stb.) Es fogadd meg az elozo tanacsat, tenyleg menj el egy palyara es probald ki. Szavak nem adjak vissza az elmenyt, amit ad, a hang, a legnyomas, a szag, minden!

2014. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pár dolog fegyverekkel kapcsolatban amin sokan elcsúsznak:


Soha nincs töltetlen fegyver.


Az ujjunkat csak akkor rakjuk a sátorvason belülre amikor már célra tartunk. Minden más esetben az ujjadnak a sátorvason kívül kell lennie.


Sátorvas: Az elsütőbillentyű körüli "elsütőbillentyűt védő" rész.


Nem golyó hanem lőszer. (a lőszer magába foglalja a hüvelyt, a lőport, a csappantyút, az iniciálóelegyet és a lövedéket)


Lövedék=az ami elhagyja a csövet


Töltény=Amiben nincs lövedék (riasztótöltény, vaktöltény, gáztöltény)


Nem ravasz hanem elsütőbillentyű


Nem rejszolós puska meg csik-csik sörétes hanem előágyszán ismétlő puska.


Magyar szakirodalomban a revolvereket forgódobos pisztolyoknak nevezik.


Nem Mauser puska hanem forgó-tolózáras puska. (már amennyiben szerkezettani vonatkozásban beszélünk)


Dobtár: Az emberek általában szeretik az összes ilyen jellegű tárat dobtárnak hívni. Dobtár az amikor a lőszerek a tár közepe felé állnak. Csigatárnak nevezzük az olyanokat amikor a lőszerek a tárban előrefelé állnak. (illetve van még helikális tár is, PP-12 Bizon)


Irányzékok: Első irányzék más néven célgömb, hátsó irányzék más néven nézőke.


Pár népszerű amerikai fegyver:


AR-15

M16

M4A1

Colt 1911

Továbbá a Colt forgódobos pisztolyok

Winchester puskák

Mossberg puskák (Mossberg 500 elég népszerű rendvédelmi körökben is)

Ruger fegvyerek

Smith & Wesson fegyverek

Itacha puskák

Remingon puskák (főleg a Remingon 700 elég népszerű rendvédelmi és katonai mesterlövész körökben)

Kel-Tec fegyverek


Nagyjából ezek az "ismertebb" amerikai fegyverek.

2014. dec. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Rengeteget segítettetek. A helyzet az, hogy több okból sem tudnám kipróbálni, szóval be kell érnem ennyivel, pedig biztos nagy élvezet lehet :)
2014. dec. 24. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!