Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes egyszerre két gázpiszt...

Érdemes egyszerre két gázpisztolyt magunknál hordani?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam egy Rambónak, de egy internetes fórumon olvastam, hogy sokan kettő pisztolyt hordanak maguknál.


Egy fő fegyvert és egy tartalékfegyvert. Azt írják jó, ha van egy másik is, mert

-az elsőből kifogyhat a töltény

-az első elakadhat, elromolhat

-az elsőt kiverhetik, kivehetik a kezünkből, elejthetjük

-legyen egy fegyver mindkét kezünk közelében, pl. egy a bal oldalunknál is, ha a jobb kezünket lefogják és az ottani oldalit nem tudjuk elővenni


Néztem a méreteket és igazából tényleg lehet két pisztoly az embernél. Az első fegyverem, ami már megvan, az egy Zoraki R1 GG, hatlövetű, gumilövedékes pisztoly, ami kb. 700 gramm súlyú. Ezt a jobb csípőmnél hordom egy övtokban. Második fegyvernek pedig valami kicsit vennék, ami akár a baloldali nadrágzsebemben is elfér. Röhm RG59, RG800/RG9/RG90/RG100, Zoraki 906, HW88/HW37. Ilyenekre gondoltam.


Olvastam hogy az USA-ban is a civileknek ugye lehet éles önvédelmi lőfegyvere nagyon könnyen és ott is sok olyan civil van, aki hasonlóképpen hord éles fegyverekből kettőt mindig magával úgy, ahogy mi gázpisztolyt hordunk.


(És nem, harmadik, negyedik, ötödik, stb. fegyvert nem akarok és azt szerintem sem érdemes, de a másodiknak látom valamennyi értelmét azért is kérdezem itt meg, mások mit gondolnak róla, illetve akinek van gázpisztolya az amellett szokott-e valamit még magával hordani.)



#önvédelem #fegyver #pisztoly #gázpisztoly #gumilövedék #Zoraki #tartalékfegyver #második fegyver #backup fegyver
2014. dec. 29. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Te hol a fenébe élsz, hogy fegyverrel kell járkálnod?
2014. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Egy olyan országban, ahol két ismeretlen bárkitől cigit kérhet, aztán megtámadhat és agyonverhet egy buszmegállóban. Szenteste. Ez az eset most történt pár napja.


Szerinted akiket megölnek, megvernek, megerőszakolnak, kirabolnak, azok közül az emberek közül hány van tisztában vele mondjuk 1 nappal korábban, hogy belőle 1 nap múlva áldozat lesz?

2014. dec. 29. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges 2. fegyver, esetleg egy jó minőségű paprika spryt érdemesebb lenne még pluszban vinni magaddal.


Egyébként a legjobb választás a revolver mert az nem akad el, legfeljebb ha nem sül el akkor újból meghúzod a ravaszt.

A szekrénytáras fegyverek annyival jobbak, hogy sokkal nagyobb a tárkapacitása, viszont nem annyira megbízható.


Ezért ha mindenképpen akarsz még egyet akkor Inkább az RG59 de ahogyan már írtam szerintem felesleges, mivel miután lőttél nem valószínű, hogy utánad fognak futni.


Egyébként ha új fegyvert veszel arra is külön viselési engedély kell.


Sajnos elég sok olyan hely van az országban, ahol a C-kategóriás állampolgárok nagy számban vannak ott gyakran hasznos, de a legjobb elkerülni ezeket a helyeket.

Nálunk is volt, hogy kölcsönadtak minket egy bankba egy másik városba, a szállásosunkhoz pedig nagyon közel laktak a C-kategóriás állampolgárok, úgyhogy úgy döntöttünk,hogy új munkaszerződést írunk, hogy munkaidőn túl is készültségbe leszünk, és visszük a szállásra a fegyvereket.

2014. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dirtboy ***** válasza:

hülyeség szerintem,ezek már a mániások szokásai akik a lakásában is 2méterenként helyeznek el fegyvert ha netán betörő van,olvastam olyat is hogy wc-re is vitte magával.

filmekből rendőröktől vették ezt a dupla fegyvert biztos de az más mert ők tűzharcba keveredhetnek van idő előszedni másikat is.

te a gázpiszolyt csak önvédelemre használhatod, akkor mikor már rád támadnak,ha veled szemben állnak és anyáznak akkor még nem csak ha támadnak.

ha meg már támadnak akkor örülsz ha 1pisztolyt elő tudsz venni és lőni időben nem hogy te még kettővel szórakozz.

ha az egyik nem ér semmit akkor meg a másik sem fog.

2014. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Csiß ***** válasza:
A két fegyvert már én is túlzásnak érzem kicsit.Amit egy fegyver nem old meg (önvédelem) azt kettő sem nagyon fog sajnos.
2014. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem meg ha ettől érzed magad nagyobb biztonságban, akkor legyen nálad két fegyó.
2014. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A második fegyveren továbbra is gondolkozom, de amit mondott az egyik válaszoló, hogy legyen nálam gázspray a pisztoly mellett, azt biztosan jó ötletnek tartom. Ha második pisztolyom nem is feltétlenül lesz, de gázsprayt veszek és akkor azt hordom még a pisztoly mellé.
2014. dec. 30. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdemes. Az egyik gázos a másik gumis.

Mellette gázspray.

2014. dec. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én hordtam kettőt, a főfegyverem nekem is R1 GG, a másik egy 914A volt a bal oldalamon. Brutálisan nehéz és kényelmetlen volt, pár hét után feladtam (csak képzeld el, hogy hogy veszel le a nadrágod, ha wcre kell menned, mikor az öved majdnem 2 kilót tart).

Még egy fegyvert sem leányálom hordani, pl kocsiban mindig leveszem, ha 5 km-nél messzebbre megyek.


Meg lehet szokni a fegyvertelenséget is, egymásután több munkahelyem volt, ahol nem volt megoldható a "felöltözés", bár mióta korán sötétedik, újra hordom az R1-et.


A paprikaspray jó ötlet alternatív (és kevésbé drasztikus) megoldásnak, én is tervezem a beszerzését (most csak egy gagyi NATO feliratú kínai piacos CS spray-m van, kételkedem a hatékonyságában, nem is hordom).

2015. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vettem magamnak 3 paprika sprayt, abból 1-et egy barátommal az arcomra fújattam 1 méterről. Fél órára megvakultam tőle, úgyhogy jó fajtájút választottam.


A másik kettőből egyiket a bal nadrágzsebemben hordok, egy másikat a jobb kabátzsebemben.


Pisztolyon még mindig gondolkozom, hogy majd egyszer, talán lesz egy második, de most a gumis pisztoly mellé ez a két darab gázspray is megteszi és olcsóbb is volt, mint egy másik pisztoly lett volna (engedéllyel, tokkal, töltényekkel együtt meg főleg).

2015. jan. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!