Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vegyek egyáltalán gázpisztolyt...

Vegyek egyáltalán gázpisztolyt önvédelemre? Túlzás? Gumis ÉS gázos egyszerre?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki ha találkozunk sokszor kampányol amellett hogy vegyek gázpisztolyt, mert Magyarországon nem lehet igazi lőfegyvert kapni önvédelemre.


Van neki egy Pitbull gumis, ami 500 grammos és egy HW88 gázos, ami 300 grammos, azt mondja. Ezeket hordja minden nap magával, meg még 1-2 gázsprayt is.


Most az utóbbi hetekben többször kerültem olyan helyzetbe, hogy örültem volna ha van a zsebemben egy pisztoly, amire rámarkolhatok, mert féltem attól hogy megtámadnak, kirabolnak.


De sosem voltam az a nagy fegyveres, mint az ismerősöm. Ha vennék, akkor 1 darab pisztolyt vennék és mellé még reálisnak tartom 1-2 darab paprika gázspray hordását is. Találtam már olyan kicsi sprayt, amiből simán tudnék akár 3-4-et is hordani (de kb. 2 elég). Abból vettem is, de pisztoly formájú gázfegyvert is szeretnék.

Szóval ha csak 1 darab gázpisztolyt akarok venni, mit vegyek? Pénz nem akadály. A fegyverszakértő ismerősöm szerint 1. a megbízhatóság 2. a rejthetőség. Ő elmondta a magáét, de mások véleménye is érdekel.


2014. ápr. 18. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%

NE vegyél.

HA veszélyben érzed magad, menj el orvoshoz, ha meg nem érzed veszélyben magadat, akkor fegyverre sem lesz szükséged.

2014. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Gumisat azért szerintem érdemes lenne.

Nem vagyok nagy szakértöje konkrétan a gumilövedékes fegyvereknek,de egy erösebb üt akkorát hogy meggondolja hogy tovább arcoskodjon.

2014. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
A gázpisztolyba csak a gvass-féle kövér nethuszár hülyegyerekek szerelmesek. Valódi önvédelmi helyzetben egy marok kolibrifitymát sem ér. Ellenben, ha esetleg a gengszter rendelkezik egy valódi pisztollyal, ami fingáson kívül másra is jó, mondjuk embert ölni, akkor bizony a gázpisztolyos viccönvédekező nagyon ráb... ráfarag.
2014. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Gumisat vegyél.
2014. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Gázost közterületre,kocsiba, otthonra meg egy jó erős gumist. Idehaza nagyon ritka szerencsére az éles fegyverrel történő támadás,maximum bankrablásnál ,maffiaháborúkban kerül elő. Normál embert késsel vagy csak puszta kézzel ,bottal- viperával stb támadnak meg és ennek elhárítására tökéletes a gázpisztoly. Aki azt mondja nem ér az semmit, próbálja ki hogy haverja rálő egy két patront ...azt se tudja majd félóráig merre van arccal.
2014. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kovpet ***** válasza:
100%

#3: Ellenben ha nincs még gázpisztolya sem az áldozatnak, akkor kevésbé farag rá?


Kérdező: ahogy érzed. De ha nálad van valami, azt tudod nem használni. Ami nincs nálad, azt meg nem tudod használni.

Szerintem az a jobb, ha van választásod.

2014. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hahah,engem sokan oltottak már itt mert van egy kérdésem hogy milyen fegyvert vennének ha lenne amerikai fegyvertartás.Amúgy jólenne már egy szlovák is csak LENNE,édes Istenem.
2014. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 kovpet ***** válasza:
92%

Gvass ebből él, kár őt elítélni.

A gp-nek meg megvan a maga helye, de aki azt hiszi, hogy Magát A Halált Lövi Ki, az beszívja, ha úgy adódik. De az késsel is meg ököllel is beszívja olyankor.

De ha megtámadnak és a semmi meg a gp közt kell választani, akkor egyértelmű, hogy mit választok.

2014. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kovpet ***** válasza:
90%

"De az késsel is meg ököllel is beszívja olyankor."


Sőt. Éles lőfegyverrel is. Az sem mindenható.

2014. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Gvass ebből él,"


Jogos. Ez némileg magyarázat, de akkor is.

2014. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!