Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Különböző ház tájéki állatok...

Linó03 kérdése:

Különböző ház tájéki állatok nyúzása nagy vonalakban?

Figyelt kérdés

Konkrétan a kecske, borjú, marha és ló nyúzásának folyamata érdekel. A disznót, bárányt tudom, hogy fellógatva késsel nyúzzák, de hallottam valami mást is, amit nem nyúzásnak hívnak, és nem is késsel végzik, de szintén az állat bőrének leszedése, csak nem tudom, melyik állaté, és mi az eljárás.

Gyakorlatban nem kell elvégeznem, csak nagyjából tudnom kéne - persze a részletes leírást is nagyon szívesen fogadom.

(Interneten csak a disznóról találtam.)


2014. dec. 29. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kis fogalomzavarban vagy .

A borjút , disznót , marhát sose szokták nyúzni!

Nyúzni nyulat, rókát és a hasonló állatokat szokták.

A kacsát, tyúkot, és egyéb szárnyas állatot kopasztani szokták.

Például a disznót először leforrázzák ( nem szó szerint, mert nem forró vizet öntenek rá hanem meleget) egy teknőben, majd kaparó segítségével lekaparják a szőrt róla. Ezt követően felakasztják a rémfára és ott megpörzsölik, majd vizes gyökérkefével, és krumpliszsákkal átdörzsölik, és ezt követően kaparják meg késsel. Majd szétszedik a disznót. Mikor már dolgozzák fel a húst akkor szokták leszedni a bőrt, úgy, hogy újjal alányúlnak és szépen lehúzod, úgy hogy az ujjaiddal elválasztod a zsírrétegtől. Ha nem megy így akkor simán késsel levágják, úgy hogy minél kevesebb zsír maradjon rajta. Ezt felénk bőrözésnek hívják.

Nyúl nyúzáshoz itt egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=E93yae2D4Wg

2014. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.

A kecske, marha, borjú, (és a ló) ugyanígy megy?

2014. dec. 29. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!