Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan idézeteket a...

Valaki 1969 kérdése:

Tudnátok olyan idézeteket a Bibliából (katolikus) amik különböző hangulatokra jók? Pl: ha ideges vagy akkor ezt olvasd, ha megbántottak akkor ezt stb.

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 13:33
 1/1 Maryan válasza:

Nyugtalanság esetén 116. zsoltár

1

Szeretem az Urat, mert meghallgatja esedezéseim szavát.

2

Mert az ő fülét felém fordítja, azért segítségül hívom őt egész életemben.

3

Körülvettek engem a halál kötelei, és a pokol szorongattatásai támadtak meg engem; nyomorúságba és ínségbe jutottam.

4

És az Úrnak nevét segítségül hívám: Kérlek Uram, szabadítsd meg az én lelkemet!

5

Az Úr kegyelmes és igaz, és a mi Istenünk irgalmas.

6

Az Úr megőrzi az alázatosokat; én ügyefogyott voltam és megszabadított engem.

7

Térj meg én lelkem a te nyugodalmadba, mert az Úr jól tett teveled.

8

Minthogy megszabadítottad lelkemet a haláltól, szemeimet a könyhullatástól és lábamat az eséstől:

9

Az Úr orcája előtt fogok járni az élőknek földén.

10

Hittem, azért szóltam; noha igen megaláztatott valék.

11

Csüggedezésemben ezt mondtam én: Minden ember hazug.

12

Mivel fizessek az Úrnak minden hozzám való jótéteményéért?

13

A szabadulásért való poharat felemelem, és az Úrnak nevét hívom segítségül.

14

Az Úr iránt való fogadásaimat megadom az ő egész népe előtt.

15

Az Úr szemei előtt drága az ő kegyeseinek halála.

16

Uram! én bizonyára a te szolgád vagyok; szolgád vagyok én, a te szolgáló leányodnak fia, te oldoztad ki az én köteleimet.

17

Néked áldozom hálaadásnak áldozatával, és az Úr nevét hívom segítségül.

18

Az Úr iránt való fogadásaimat megadom az ő egész népe előtt,

19

Az Úr házának tornácaiban, te benned, oh Jeruzsálem! Dicsérjétek az Urat!

Ha olvassuk a Bibliát, és Isten szellemének az irányításával összhangban járunk, az segíteni fog abban, hogy tisztán lássuk, mit tegyünk, amikor olyan helyzetekkel kerülünk szembe, amelyek tévútra vihetnek minket.

7

2 Timotheus 2, 7

Értsd meg amit mondok; adjon azért az Úr néked belátást mindenekben.

Amikor sok teher nehezedik ránk, lesújtottak vagyunk, vagy úrrá lesz rajtunk a bánat, kövessük Anna példáját, és beszéljünk nyíltan azzal a személlyel, akit a Biblia az ’Ima Meghallgatójának’ nevez (Zsoltárok 65:2).

Ha hittel így teszünk, mi is azt tapasztalhatjuk, hogy a szomorúságunkat felváltja „az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak” (Filippi 4:5,6,7,8,9).

Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek!

5

A ti szelídlelkűségetek ismert legyen minden ember előtt. Az Úr közel!

6

Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

7

És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

8

Továbbá, Atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok.

9

Amiket tanultatok is, el is fogadtatok, hallottatok is, láttatok is én tőlem, azokat cselekedjétek; és a békességnek Istene veletek lesz.

2015. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!