Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hagyományos cigaretták vége...

Papannon kérdése:

A hagyományos cigaretták vége általában barna, a barna csikken vannak világos foltok, azok miért vannak ott?

Figyelt kérdés
Gondoltam rá, hogy talán azért, mert régi hagyomány volt, az első darabok tényleg így néztek, vagy inkább csak kinézete miatt?

2015. jan. 3. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevesebb barna festék fogy.
2015. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, és több halványsárga :D ugyan ott tartunk
2015. jan. 3. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ember legyen a talpán, aki megérti a kérdést. Én nem vagyok ember a talpamon.
2015. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul fogalmaztam, adott egy szál cigi, aminek általában a szűrője barna. De nem csupán barna, hanem vannak rajta kicsi, pöttyszerű halványsárga struktúrák. A kérdés arra irányul, hogy vajon miért nem egészen barna a szűrő színezete, hanem foltos
2015. jan. 3. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Parafának próbál látszani. Régen (harmincas évek) a cigarettán parafa vég volt, ma leginkább azért maradt fent ez a hagyomány, hogy az ember egyből lássa, a cigaretta melyik vége való a szájba.


Ne kérdezd, miért nem terjedtek el a más színűek - leginkább taln a piros lenne ésszerű a női cigarettákon, a rúzsfoltok miatt.

2015. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!