Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az normális-e hogy amikor...

Az normális-e hogy amikor olvasok (nem is bírom végig olvasni) híreket és nemierőszakról van szó (hogy ezt, meg azt bántalmazták) akkor, szabályosan hányingerem támad, olyan rossz érzés támad a világgal szemben, hogy még az életkedvem is elmegy?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem hogy az ilyet megkéne keresni és megölni (de előtt szenvedjen sokat, mert a halál csak megváltás lenne neki), de tudom azt is hogy ezzel az áldozatnak már nem fogja törölni a múltját és nem lesz jobb neki. néha úgy érzem hogy ezt kivégzéssel kéne kordában tartani. De olyan undorító az igazásszolgáltatás hogy néhány év börtönnel beéri, s után várhatóan megint elengedik az ilyen egyéneket.
2008. aug. 19. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
igazad van és látszik, h.nagyon empatikus vagy,ez nem baj!!!sajnos nem tudni,mikor jön el az az idő, amikor az igazságszolgáltatás 100%an fog működni.
2008. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
én is undorodom a nemi erőszaktól és az incesztustól és én is legszívesebben kínhalállal végezném ki az ilyen embereket!!!!
2008. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért vagy ilyen, mert ilyen a természeted. Vannak ilyen emberek. Én is nagyon át tudom érezni az ilyesmit, pedig sose kerültem ilyen helyzetbe. Ha mindenki így gondolkozna, így bele tudná magát képzelni a másik fél helyzetébe, akkor valószínűleg semmiféle erőszak nem lenne.
2008. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
69%
szerintem normális, sőt, mindenkinek igy kéne hozzáállni a dologhoz.
2008. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Szvsz nagyon egyoldalúan nézitek ezt a dolgot... Van ilyen pszichés betegség is, hogy valaki úgy születik, hogy így elégíti ki vágyait, vagy neveltetéséből adódóan ilyen ő nem tehet róla... Persze most nem akarok az Ő oldalukra állni, mert aki a börtönben is azt vallja, hogy nem bánta meg és a pszichológusok is megerősítik akkor tényleg azt érdemli, amit leírtatok, de ha ő is egy "áldozat", akkor talán nem kellene ilyen súlyos dolgokat elkövetni ellene. Ezek a pszichés betegségek és gyógyíthatók, akkor mi értelme lenne elvenni egy életet?

Én legalábbis így látom a helyzetet, lehet lepontozni, de elméletileg azért mert különböző véleményen vagyunk még nekem is jogom van ezt gondolni erről a dologról.

2008. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát "igazságszolgáltatás 100%an fog muködni" ez soha nem fog megtörténi amíg világ a világ. de ha valakirol egyértelmuen bizonyítható hogy ölt,eroszakolt azt miért engedik tovább élni/tevékenykedni, legalább 5ujját levágnám és akkor örökre emlékezne hogy mit tett. vagy az arcat szétkaszabolnám, hogy tudjuk mit tett. így felismerheto lenne az utcán, bár így kirekesztjük a társadalomba való visszailleszkedésbol, de miért kéne egy ilyen ember visszaengedni(annyira naivak a törvényalkotok is)? na mindegy nem én fogom megváltani a világot, csak már kikivánkozott.
2008. aug. 19. 13:56
 7/9 A kérdező kommentje:

"de ha ő is egy "áldozat" " igen a dolgok ott kezdődnek összetetté válni, hogy ki milyen körülmények,társdalami helyzetben nőnek fel. apa-anya tette-e rosszá a gyereket?

tényleg-e az adott személy maga döntése-e vagy ezt nevelték bele? de azért azt ne felejtsük el hogy kinek a teste,keze teszi a a dolgokat.


az is olyan szánalmas hogy "pszichés betegség"el rendelkező embert haza engednek felügyelet mellet,mert hogy már félig-meddig meggyógyult, majd másnap estére megkésel egy véletlenül kiválaszott embert,fiatalt az utcán és belehal??. a szülei hogy emésztik ezt meg? lehet hogy pont ettől válnak gyilkossá a szülők?


sajnos igaz az állítás, hogy az erőszak erőszakot szül.

2008. aug. 19. 14:03
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Na és aki megvádol valakit, hogy megerőszakolta, azzal mit csinálnál? Már nem egyszer történt ilyen eset.
2008. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem felizgat :)
2020. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!