Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki megtudná nekem azt...

Valaki megtudná nekem azt mondani, hogy Németországban ( a bajor részen ) reggel hány órakkor kezdődik a tanítás?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 23:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia. Én is ide járok suliba, csak a másik tartományba, Baden-Württembergbe. Leírom, hogy itt hogyan van az oktatás. Vannak a Realschulék, neked az lenne a legmegfelelőbb, a 9. osztály. A tananyag nem nehéz, csak max. a nyelv miatt. 10. osztályban leteszed a Realschulabschluss-t, aztán ezzel az iskolával végeztél is. Ezután, ha már biztosra tudod, hogy mi akarsz lenni, akkor elvégezhetsz egy Ausbildungot (szakma), vagy ha még nem tudod, hogy mi akarsz lenni, vagy egyetemre akarsz menni, akkor elvégezheted a gimit. Csak arra vigyázz, hogy ne sima gimnáziumba menj, mert az nem könnyű, pláne ha nem anyanyelvi szinten beszélsz németül. Olyan gimit keress, aminek a neve előtt van valami, pl. Wirtschaftsgymnasium, vagy valami. Ugyanazt az érettségit tudod letenni, csak könnyebben, mert ezek direkt olyan gimik, amik 3 évig tartanak, és ott folytatod, ahol a Realschule-ban abbahagytad, csak lesz még egy plusz tantárgy, pl. Wirtschaft. A sima gimnázium már 5. osztálytól van, és más a tanmenet, nem ajánlom. Ezek Baden-Württemberg tartományra voltak igazak, lehet, hogy ez a Bajoroknál teljesen másképp van. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok :)))
2015. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Itt is kb. így van, de még annyit hozzátennék, hogyha még nem jártál német iskolába, akkor először vendégtanulói státuszba fogsz kerülni min. fél évre, tehát nem leszel leosztályozva.
2015. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Engem már az elejétől osztályoztak
2015. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De te is gimibe jársz?
2015. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Még Magyarországom tanulok és itt gimibe, igen.
2015. febr. 3. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!