Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki megtudná nekem azt...

Valaki megtudná nekem azt mondani, hogy Németországban ( a bajor részen ) reggel hány órakkor kezdődik a tanítás?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Általában 8 és 8:15 között. (gimnázium)
2015. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Koszi! Az a helyzet, hogy iden Nemetorszagba koltozok a csaladommal (15 eves vagyok) jovo tanevet ott kezdenem, tudja esetleg valaki ott, hogy mukodik az oktatas.(jovore lennek 10.-es)
2015. jan. 6. 16:40
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tudok segíteni, csak mondd meg hogy mit szeretnél tudni:D
2015. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Oszinten barmilyen informacio jol johet. A csaladdal Munchen kozelebe koltozunk. Leginkabb az oktatassal kapcsolatos dolgok erdekelnek. Elore is koszi. :)
2015. jan. 8. 19:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én már második éve Münchenben tanulok és úgy vettem észre hogyha valaki a magyarországi tananyaggal boldogul, akkor nem lesz neki nagy megerőltetés itt sem(persze csak akkor ha a nyelv nagyon jól megy)

A tananyag szerintem valamivel kevesebb és vannak tantárgyak amik később kezdődnek. Itt pl. kilencedikben kezdik a kémiát. Vannak olyan tantárgyak is amiket meg otthon nem tanítanak (tudomásom szerint).Ilyen pl. a latin. Szerencsére nekem sikerül a magyarral kiváltanom tehát ha ezt ti is valahogy el tudjátok intézni akkor nem nagy probléma, de egyébként az én osztályom átlaga latinból ötös körül van szóval nem a legjobb(ez otthon kettesnek felel meg). A diákoknak több joguk van.

Mi szervezzük a külföldi osztálykirándulásokat az ünnepségeket szinte majdnem mindent.

Még tudnék sokat mondani de ezek szerintem a legfontosabbak amiket tudnod kellene.

2015. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezer koszonet, ez mar nagy segitseg! Es ott a gimnazium, hogy mukodik? Marmint ott is 4 ev vagy ott az mas?
2015. jan. 9. 19:01
 7/15 A kérdező kommentje:
Es te mar ugy mentel ki, hogy tudtal nemetul? Ha nem akkor mennyire nehez megtanulni? Mert en suliba bar tanulom nem igazan tudok beszelni.
2015. jan. 9. 19:06
 8/15 anonim ***** válasza:

Itt az átlag gimnázium 8 osztályos.

Én tanultam általánosban németet tanárhoz is jártam sőt még önszorgalomból is tanultam de meg kell mondjam az első pár hét nekem nehéz volt. Kicsit hozzá kellett szokni a bajor kiejtéshez beszédtempóhoz stb.

2015. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A beszédet viszont gyakorolni kell majd ha kimész.

Ajánlanék egy könyvet ami nekem nagyon bejött.

Én abból tanultam a legtöbbet németül.

Assimil Németül könnyűszerrel. Nagyon érdemes megnézni.

2015. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonok szepen mindent, sokat segitettel! :)
2015. jan. 9. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!