Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki kell-e fizetnem az előző...

Ki kell-e fizetnem az előző tulajdonos vízfogyasztását?

Figyelt kérdés
Végrehajtó iroda által meghirdetett árverésen vásároltam egy kertes házat, de az előző tulaj által felhalmozott tartozás rendezéséig nem hajlandók velem szerződést kötni.(A víz nincs kikötve!). Mi közöm nekem mások tartozásához? Meg tudná nekem valaki mondani ennek a jogszabályi alapját?
2015. jan. 6. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nullás számlát adott-e?

Ha nem - és nem is rögzítettétek a számlálóállást - akkor bizony így jártál.

Az ügyvédnek kellett volna téged figyelmeztetni erre a szerződéskötéskor.

Ha egyik sincs, akkor te fizetsz.

2015. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Árveréskor nincs ügyvéd, meg adásvételi, hanem egy árverési jegyzőkönyv készül, melyet a végrehajtó átírás céljából hivatalból megküld a Földhivatalnak.Sajna ez nem tartalmaz óraállásokat. A jogerőre emelkedés egyébként még nem történt meg (30 napnak kell eltelni). Csak utána történhet meg a birtokba vétel. Az áramszolgáltató korrektül intézi az átírást (pedig ott is van némi tartozás), de a vízszolgáltató általam (esetleg tőlem)szeretné behajtani a kintlévőségét. Szerintem jogszerűtlenül. A jogszabályi környezet érdekelne igazán.

A választ nagyon köszönöm.

2015. jan. 7. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor átvételkor rögzíteni kell a számlálóállásokat, és mindkét félnek aláírnia. Azzal lehet menni a szolgáltatóhoz, bár azért ez nem holtbiztos módszer... jobb lenne a régi tulajdonossal vagy ügykezelővel kifizettetni, vagy levonatni az árból.
2015. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. jan. 8. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!