Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Biciklimen kicsi a hátsó...

A Biciklimen kicsi a hátsó fogaskerék és az 1/2" szemtávolságú lánc kattog rajta. Mit kezdjek vele? Van kisebb távolságú lánc? Esetleg félszemes megoldaná?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Vehetsz új hátsó fogaskereket.
2015. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi! Végre tudok valami konkrétat :)

Érdemes nagyobb méretűt vennem vagy pedig jó ez csak az a lényeg, hogy új legyen és nem kopott?

2015. jan. 8. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyobbat veszel, értelemszerűen meg fog változni a bringád viselkedése.

Könnyebb lesz tekerni, mert kisebb lesz az áttétel.

Kevésbé lesz érzékeny a lánfeszességre, illetve a lánc állapotára (megnyúlás, szoruló szemek).

Több fogba kapaszkodhat a lánc, így kevésbé lesz hajlamos pattogni, szalajtani még kopott lánckerék/megnyúlt lánc mellett is (hosszabb "élettartam").

Nem minden hátsó agyról lehet leszedni a lánckereket, de többségéről tudtommal igen. Ha netán új kerékagyat is kellene venned, az sem túl drága. Peremmel együtt is párezer Ft szokott lenni. Ha csak agyat veszel, és te magad fűzöd át a kereket, olcsóbban megúszhatod. Én mondjuk nem állnék neki azért a 2-3 ezer Forintért (ami a várható árkülönbség a kerékagy és a komplett kerék között) kereket fűzni. Ha valami drága felnid van, az persze más kérdés.

2015. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pár évig triáloztam és bütykölgettem a bringámat, de ugyee ott fix hátsó agy van. Most építek egy dirt bringát és gondban voltam azzal, hogy miért kattogott/ugrált a lánc. Már rájöttem, hogy a fogak el vannak "tekeredve" és ezért ugrana fogra a lánc. szóval már egyenesben vagyok, köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 9. 20:37
 5/6 A kérdező kommentje:
az áttétellel tisztában vagyok. előre úgyis kell majd egy kisebb fogaskerék. azért gondoltam hátulra nagyobbat, hogy ne legyen vele gond, de már minden okés :D
2015. jan. 9. 20:38
 6/6 A kérdező kommentje:
na sikerült :D le köszörültem a fogakból és most tökéletes :D tudom, hogy cserélni kellene ne nem igazán szeretnék most erre pénzt kiadni
2015. jan. 13. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!