Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda H (1994) maximum...

Derbi Senda H (1994) maximum meddig lehet a végsebességet növelni áttétel módosítással?

Figyelt kérdés
Óra szerint jelenleg 70km/h a végsebessége (kicsit kevesebb mert az óra csal, de nem sokat) A gyorsulás drasztikusan romlana, de ezzel nincs baj, engem csak a végsebesség érdekel. 80-90 km/h végsebességet el lehetne érni áttételekkel? Előre nagyobb vagy hátulra kisebb fogaskerék kell azt tudom.(Csak ezt szeretném módosítani, nem szeretném 70-esre átalakítani)

2013. aug. 9. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha most 70-nél ki bir pörögni tiltásig, akkor van értelme módositani az áttételt, de ha igy sem bir kipörögni, akkor abszolút semmi értelme, talán még romlana a végsebesség. Általában nem árt ilyenkor kicsivel nagyobb karburátor, vagy nagyobb fúvóka, de egy sportipufogó is csodákra képes, az mindig megdobja a max fordulatot, igy a végsebesség is nagyobb lesz.

És hátulra kell kisebb fogaskerék, én igy csinálnám.

2013. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sport kipufogót sem szeretnék venni, elég drága egy jó minőségű. A fúvóka és a karburátor nagyobbításával azonban nőne a fogyasztás is.
2013. aug. 9. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, a fogyasztásnövekedés szinte elkerülhetetlen, ha teljesitményt is akarsz.
2013. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de én csak így fogaskerekekkel szeretnék ügyeskedni, mert már mindenhonnan azt hallom hogy így megy a gép 80-90-et. Amúgy 10.000.-t pörög a gép 4.-be (4 sebességes)
2013. aug. 9. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!