Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy barátomat ártatlanul le...

Egy barátomat ártatlanul le akarják csukni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy csaj feljelentette zaklatás vádjával, holott nem valósult meg zaklatás, mert a csaj soha nem írt neki semmit és azt se, hogy ne írjon, csak egyszer, aminek ő eleget is tett. A barátom ellen már eljárás folyik zaklatás vétsége miatt. Elmeorvosi szakértőkhöz is küldték. A semmi miatt. Mit lehet ilyenkor tenni? Az eljárás már szeptembertől húzódik. A barátom kétségbe van esve és azt mondja, hogy ha börtönbe, vagy elmegyógyintézetbe kell vonulnia a semmi miatt, akkor inkább megöli magát, mert azt az igazságtalanságot nem nyeli le és a sima bezártságot sem bírja. Ti mit tennétek?

#börtön #börtönben ártatlanul #kényszergyógykezelés.
2015. jan. 9. 02:39
 1/3 anonim válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit.A bíróság fogja eldönteni.Hidd el ha a barátod nem csinált semmit,nem csukják le.Nem olyan egyszerű börtönbe csukatni valakit.Ha egyszerű lenne akkor már mindenki ülne,mert olyan ember nincs akire ne haragudna valaki....
2015. jan. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
annak a nônek bizonyítani kell!
2015. jan. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:

> Elmeorvosi szakértőkhöz is küldték.


Nekem ez kicsit sántít. Bár nem vagyok jogász, de első esetben bekérik a bizonyítékokat, ha ezek megalapozzák a vádat, akkor indítanak eljárást. Csak úgy nem küldenek bemondásra senkit elmeorvosi szakértőhöz. Valószínű akkor vannak bizonyítékok, megalapozott bizonyítékok.


Te honnan tudod, hogy nem valósult meg a zaklatás? A barátodtól? Még az is lehet, hogy neked is hazudott. Vagy még az is lehetséges elviekben, hogy a barátodnak tényleg tudathasadásszerű problémája, és ő maga is elhiszi, hogy ő nem zaklatott senkit, holott igen.


> mert a csaj soha nem írt neki semmit és azt se, hogy ne írjon, csak egyszer, aminek ő eleget is tett


Ebből meg az derül ki, hogy viszont a barátod írogatott neki. Hogy mit, az a lényeg. Ha a lány soha nem írta, hogy ne zavarja a barátod, attól még a zaklatás megvalósulhat. Pl. ha én naponta 20-szor felhívlak, akkor az attól függetlenül zaklatás, hogy te megkérsz-e rá, hogy ezt ne tegyem, vagy sem. Ha én olyan dolgot írok neked, ami kimeríti a szexuális zaklatás fogalmát, akkor az attól függetlenül az, hogy te reagálsz-e rá, vagy sem.


Hasonlóan ahhoz, hogy a betörő is betörő, akkor is, ha nem kéred meg, hogy hagyja el a lakásodat.


Majd a bíróság szépen eldönti, hogy mi a helyzet.

2015. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!