Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi időnk van...

Szerintetek mennyi időnk van egy hatalmas lázadásig, ami ezt rabszolgatartó társadalmat lerombolja?

Figyelt kérdés
Létezhet-e egy olyan rendszer ami minden normális embert, emberként és nem egy munkagépként, rabszolgaként kezel? Vége lesz valaha ennek a rothadó társadalomnak? Lehetünk szabadok? Élhetünk- e boldogan anélkül hogy bárki halálra dolgoztat minket éhbérért? És végre foglakozhatunk azzal ami igazán fontos...

2015. jan. 9. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom hogy vagy vele, de engem nem kezelnek rabszolgaként, szabadnak tartom magam, boldogan élek, és nem éhbérért dolgoztatnak halálra...


Az, hogy mivel foglalkozol és abban mi igazán fontos azon te tudsz változtatni....

2015. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem egy személyre, rád vagy magamra gondolok hanem mindenkire, attól hogy egy embernek minden tök jó, a másik 15-nek nem biztos, sőt. Az pedig hogy azok az emberek akiknek szarul megy a szekér és napról napra élnek, nem biztos hogy bármin is tudnak változtatni, ma már nem olyan könnyű.
2015. jan. 9. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

"em biztos hogy bármin is tudnak változtatni, ma már nem olyan könnyű."


Mindig van lehetőség változtatni. Akár csak egy kicsit is, de igen.

Persze sokkal egyszerűbb elhitetni magunkkal, hogy nem tudunk változtatni, mert sokkal kényelmesebb mint tenni azért, hogy jobb legyen.

2015. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Tudom nem könnyű sokaknak idehaza, de mi még bőven az emberiség szerencsés 20%-ba tartozunk, akiknek azért van relative jó sora, mert a másik 80% nyomorban tengődik. Gondolok ezalatt főként Afrika és Ázsia országaira.

Ha totális egyenlőség lenne, akkor annak a 80%-nak élhetőbb élete lenne, de a fejlett világ, a másik 20% nagyon kellemetlenül érezné magát, és így nagyon is jól érezzük magunkat jelelegi helyzetünkben. Hogy meddig mehet ez így tovább? A jelenlegi népesedési ráták mellett, ha optimista vagyok, még úgy 1-200 évet adok magunknak. Ha pesszimista, akkor szerintem még az én életemben eljön a klímaváltozás hatására az ivóvíz és élelem hiány, háborúk, minden egyéb nyalánkság... Én nem látom olyan derűsen a jelenlegi helyzetünket.

2015. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!