Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rajtam kívül senki nem ismeri...

Rajtam kívül senki nem ismeri ezt az éneket? O. o

Figyelt kérdés

Van egy ének amit még kiskoromba (oviba) amikor jártam hittanra akkor tanultunk.Még mindig emlékszek rá,de bárkit megkérdezek ( akikkel jártam hittanra:) )senki nem ismeri,a tanárom pedig bármilyen szomorú azóta meghalt:,( .Nagyon sokszor jár a fejemben ez a dal mostanában,de nem tudom honnan jutott az eszembe,dallammal,szöveggel (2 versszak)együtt. Neten nem találtam meg (???) ,amit nem értek.Ha valaki ismeri a többi versszakát az leírhatná,mert csak egy jutott eszembe,de szerintem több is volt.Mostanában mindig ez jár a fejembe,és akkor a hittantanárom jut eszembe .:( Szegény.


Szóval a dal:


Jézus te vagy a jó pásztor,

Jézus ott ahol ahol kell,

Jézus te vagy a jó pásztor,

erős karod átölel.


Este ha nem tudsz aludni,

mert a sötét rád ijeszt,

Gondolj arra jó pásztorod,

Nem felejti nevedet.


Ennyi jutott eszembe... Tudtok segíteni? :)

14/L



2015. jan. 12. 19:45
 1/2 anonim válasza:
Próbáltad 1 paptól/papnőtől megkérdezni?? :) Ők biztosan tudják! Milyen vallású vagy? :)
2015. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Véletlenül nem a 2006-os balatonfenyvesi gyermektáborban hallottad a dalt? Történetesen én is ott voltam és ott hallottam és megőriztük az énekfüzetünket és abban van benne ez a dal és sok más is, amik nekem is tetszenek, 11 év után is megvan a ritmus, a dal, de inkább írom is a hiányzó szöveget is:


Jézus, te vagy a Jó Pásztor,

Jézus, ott vagy, ahol kell.

Jézus Te vagy a Jó pásztor,

S erős karod átölel.


Este, ha nem tudsz aludni,

mert a sötét rád ijeszt,

Gondolj arra: a Jó Pásztor

jól ismeri szívedet.

Refr.


És ha olykor egyedül vagy,

a szíved is úgy szorít,

Gondolj arra: a Jó Pásztor

nem felejti juhait.

Refr.


Remélem segíteni tudtam, és ha más dal is kellene esetleg, akkor nyugodtan írj.

2017. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!