Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gitárt vegyek akusztiku...

Milyen gitárt vegyek akusztikust félakusztikust vagy más fajtát?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok még igazi gitárral nem gitároztam csak 1-szer. (Klasszikus gitárt szeretnék. )

2015. jan. 13. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább az legyen a szempont, hogy melyik kényelmes. Ha kezdő vagy, még egy ideig úgysem akarod magad kihangosítani. Így fölösleges egy drágább elektroakusztikusat venni. Sima akusztikusra is lehet később hangszedőt tenni.

Hangzásban érdemes lenne kitalálnod, hogy nejlon, vagy fémhúros hangzást szeretnél. Bár, ha klasszikus, akkor inkább a nejlont tudom elképzelni.

2015. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nejlonhúrost (az a klasszikus).


Például:

[link]

2015. jan. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak mellesleg megjegyzem, hogy a "félakusztikus" egyáltalán nem az elektro-akusztikust jelenti, hanem az olyan elektromos gitárt, amelynek nem tömör, hanem üreges a teste, legtöbbször középen egy keskeny tömörfa blokkal.

Az elektro-akusztikus gitár egy teljesen normál akusztikus gitár, amiben van hangszedő és elektronika.

2015. jan. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
lehet venni klasszikust is hangszedővel. De vezsel egy occó klasszikust kezdetnek jó lesz, aztán vagy megtetszik és veszel jobbat, vagy nem tetszik mg és akkor legalább nem pazaroltál el egy vagyont.
2015. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!