Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Maradhat-e így az épület,...

Maradhat-e így az épület, vagy újra kellene építeni?

Figyelt kérdés
Elvált a vakolat a téglától mindenhol, és a tégláit nem tartja már össze a habarcs. Ez egy öreg épület. Kívülről nem látszik semmi, de akárhol megbontottam, kijárt a tégla. Statikailag nem aggályos? Mésztégla az anyaga.
2015. jan. 14. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenhol kijár a tégla, akkor lehet, hogy dupla téglasor van. Másképp csak néhol járhat ki a tégla (a kisebbek), mert a tető súlya mégiscsak nyomja az épületet.

Valószínű, hogy a salétrom miatt jön le a vakolat mindenhol. Mikor volt utoljára vakolva? Az épületek is nyomulnak, és ezt a mozgást a vakolat nem szereti. Ha nem porlik a tégla, próbáld meg újravakolni úgy, hogy az alján legyen szellőzési lehetősége a falnak.

2015. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az enyém a ház, én a villanyt szerelem benne. Minden tégla kijár. Nem ázik sehol a ház. Száraz.
2015. jan. 14. 17:13
 3/6 A kérdező kommentje:
A főfalaknál dupla téglasor van, közöttük üreggel.
2015. jan. 14. 17:14
 4/6 A kérdező kommentje:
A tégla nem porlik. Kemény mész.
2015. jan. 14. 18:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nem magától jár ki a tégla, hanem mivel már nincs a fugában habarcs, vésérkor kijön a helyéből a tégla.
2015. jan. 16. 16:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Mintha csak egymásra lennének rakva kötőanyag nélkül.
2015. jan. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!