Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért meg a gépész és a villany...

Mért meg a gépész és a villanyos szakember között a harc?

Figyelt kérdés
Egyik a másikat lehülyézi, iskolában is, melóhelyen is ez ment. Haverom is másik szakmából való és jön, hogy hu ez milyen nehéz, hány tényezőt bele kavarnak, amaz meg mennyire de semmi, csak ebből írtok dolgozatot...
2015. jan. 15. 22:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Mért megy
2015. jan. 15. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán értenek egymás dolgához, és mindketten tisztában vannak vele, hogy a sajátjuk milyen bonyolult. Emiatt egyesek hajlamosak a saját szakmájukat a másik fölé helyezni. Ez lehet a legfőbb forrása a konfliktusoknak. De normálus munkahelyen, ahol sokszor együtt kell dolgozniuk, ott megtanulják tisztelni egymás szakmáját. Egyetemen az is a baj, hogy szeparálva vannak, de tanulniuk kell némileg egymás tantárgyait is, ami ugye nem igazán szakmai a másik félnek, így nem is törekszik megfelelően viselkedni azon az órán. Ebből kifolyólag bunkónak tűnhetnek egymás szemében. Ettől függetlenül nálunk nem voltak soha konfliktusok. Voltak "szakestek", ahol a két társaság együtt mulatott. Megismertük egymást.
2015. jan. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Villamosipari szaktanuló vagyok amúgy, ezen belül több szakmám is van, jelenleg is tanulok. Annó elektronikán mechatronika volt ami ilyen jellegű volt, tanár felfogása, aki nem gépész, nem szereti a pneumatikát az hülye de azért ha elektronikáról volt szó akkor nála ne kérdezzünk mert ő ahhoz nem ért.. Most erősáramon géptan tanárnak van erősáram és gépész végzettsége is, megmondtam neki, hogy mechanika elméletet nem szeretem, egyébként mindent megcsinálok, érdeklődő típus vagyok, megértette. Melóhelyen azért 50-50 arányba volt a mechanika-elektronika, annyira azért nem fekszik nekem a mechanika, megcsináltam, de volt aki beszólogatott, hogy hát milyen végzettségem van és hogy nem tudok semmit...
2015. jan. 16. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!